13 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok? Najlepsze wskazówki, jak zmaksymalizować roczny dochód

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok? Najlepsze wskazówki, jak zmaksymalizować roczny dochód

Czy rozważasz podjęcie pracy za 13 USD na godzinę? Być może zastanawiasz się: 13 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok? Jakie prace mają taką stawkę wynagrodzenia?

Są to typowe pytania pracowników godzinowych, takich jak ty, zwłaszcza jeśli jesteś nowy lub dopiero wracasz do siły roboczej. Możesz także chcieć wiedzieć, ile 13 USD za godzinę przełoży się na różne okresy rozliczeniowe: miesięczny, tygodniowy lub dzienny i czy wystarczy Ci na wygodne życie.

W tym artykule omówimy takie problemy, w tym odliczenia podatkowe, pracę w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, płace minimalne i maksymalne wykorzystanie stawki 13 USD za godzinę. Zwracanie uwagi na te kwestie finansowe pomoże Ci zmaksymalizować zarobki, zaplanuj swój budżeti nastaw cele finansowe.

Zacznijmy od podstawowego pytania:

13 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok?

Pracując 52 tygodnie w roku, zarobiłby 27 040 dolarów.

Większość miejsc pracy oferuje wolne weekendy, więc rozważyliśmy tydzień 5-dniowy. Pracownik pełnoetatowy zwykle ma 8 godzin pracy dziennie, więc tygodniowe godziny wyniosłyby około 40, gdybyś nie pracował w nadgodzinach. Pomnożenie 40 przez 52 daje 2080, całkowitą liczbę godzin pracy w roku.

Poniżej przedstawiono obliczenie Twojej rocznej pensji w wysokości 13 USD za godzinę.

 • 40 * 52 = 2080 godzin pracy w roku
 • 13 * 2080 = 27 040 USD (pensja brutto rocznie)

Jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin lub 20 godzin tygodniowo, zarobisz 13 520 USD rocznie. To zależy od tego, ile godzin nadliczbowych pracujesz, ile urlopu bezpłatnego bierzesz, ile masz zwolnienia chorobowego i ile ostatecznie zarobisz rocznie.

Ile kosztuje 13 USD za godzinę rocznie po opodatkowaniu?

Podany powyżej roczny dochód nie obejmuje podatków. Twój dochód podlega regularnym potrąceniom zarówno z tytułu podatków federalnych, jak i stanowych (z wyjątkiem niektórych stanów, takich jak Teksas) oraz elementów, takich jak Medicare, ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie rentowe.

Również obowiązujący podatek różni się w różnych stanach. Możesz również być uprawniony do niższego podatku lub nawet niektórych zwolnień w zależności od Twojego indywidualnego statusu lub przedziału podatkowego. Tak więc obliczenie dokładnej kwoty podlegającej odliczeniu może być trudne, ponieważ wpływa na nią wiele czynników i indywidualne różnice.

Aby uprościć proces, możesz użyć tego internetowy kalkulator podatkowy.

Obliczmy dochód i podatki pełnoetatowego pracownika, który pracuje 8 godzin dziennie przez 5 dni lub 40 godzin tygodniowo. Ponieważ w ciągu roku są 52 tygodnie, mnożymy tę kwotę przez 40 godzin i stawkę dzienną w wysokości 13 USD (40 * 52 * 13 USD). To daje nam 27 040 USD jako roczne wynagrodzenie brutto.

Aby pokazać rozpiętość dochodów i podatków, załóżmy, że mieszkasz lub pracujesz w Teksasie, który nie pobiera żadnych podatków stanowych, oraz w Kalifornii, która ma najwyższy procent podatków w USA.

Po odliczeniu podatku w wysokości 4366 USD w Kalifornii twoje wynagrodzenie na wynos wyniesie 22 674 USD, podczas gdy w Teksasie roczny dochód netto wyniesie 23 432 USD po 3 608 USD w podatkach.

Jeśli jednak pracujesz tylko w niepełnym wymiarze godzin, 4 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu za stawkę godzinową 13 USD, zarobisz około 13 520 USD rocznie. Po odliczeniu podatków (1294 USD w Kalifornii i 1131 USD w Teksasie) Twój dochód wyniesie odpowiednio 12 226 USD i 12 389 USD.

🔥 Zalecana:  Najlepsze Ziołowe Programy Partnerskie | Najzdrowsze sposoby leczenia kieszeni

Ile kosztuje 13 dolarów za godzinę miesięcznie?

Jeśli jesteś pracownikiem pełnoetatowym, 13 dolarów za godzinę pozwoli Ci zarobić 2253 USD miesięcznie, dzieląc roczną pensję brutto z poprzedniej sekcji (27 040 USD) przez 12 miesięcy. Wraz z podatkami Twoje miesięczne wynagrodzenie może wahać się od 1889 USD w Kalifornii po potrąceniu 364 USD do 1952 USD w Teksasie z podatkiem w wysokości 301 USD.

Jeśli masz prawo do wynagrodzenia za nadgodziny, może to pomóc Ci zarobić trochę więcej; Z drugiej strony dni wolne zmniejszą Twoje zarobki.

Praca w niepełnym wymiarze godzin przez 4 godziny dziennie podzieliłaby twój dochód, dając całkowitą miesięczną wypłatę w wysokości 1126 USD. Twój miesięczny dochód wyniesie od 1018 USD w Kalifornii do 1032 USD w Teksasie po opodatkowaniu odpowiednio 108 USD i 94 USD.

Ile wynosi stawka godzinowa 13 USD tygodniowo?

Wynagrodzenie w wysokości 13 dolarów za godzinę da ci 520 dolarów tygodniowo, co wymaga przepracowania 40 godzin. Po prostu pomnóż całkowitą liczbę przepracowanych godzin przez swoją stawkę godzinową, a otrzymasz całkowity dochód za tydzień pracy jako pracownik pełnoetatowy.

 • 13 USD * (8 godzin dziennie * 5 dni w tygodniu) = 520 USD.

Liczby te będą mniejsze, jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli przerabiasz 20 godzin, Twój tygodniowy dochód brutto wynosi 260 USD.

Jeśli odliczysz podatki od takiego tygodniowego dochodu, wynagrodzenie na wynos wyniesie 436 USD w Kalifornii (84 USD w potrąceniach) i 451 USD w Teksasie (69 USD w podatkach) dla pracowników pełnoetatowych. Po odliczeniu 25 USD (Kalifornia) i 22 USD (Teksas), osoby pracujące w niepełnym wymiarze godzin otrzymają odpowiednio 235 USD i 238 USD.

Ile kosztuje 13 USD za godzinę co dwa tygodnie?

Mnożąc swoją tygodniową pensję przez 2, otrzymujesz dwutygodniowe płatności brutto w wysokości 1040 USD (520 USD * 2), jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin. Po odliczeniu (168 USD) w Kalifornii co 2 tygodnie zabierzesz do domu 872 USD za 13 USD za godzinę. W Teksasie byłoby to 901 dolarów po 139 dolarach podatków.

Jako osoba pracująca w niepełnym wymiarze czasu pracy łącznie 40 godzin co 2 tygodnie (13 USD * 4 godziny * 5 dni w tygodniu * 2 tygodnie) masz prawo do 520 USD przed opodatkowaniem. W Kalifornii Twoje wynagrodzenie będzie wynosić 470 USD co dwa tygodnie po potrąceniu kwoty 50 USD, podczas gdy w Teksasie Twoje dwutygodniowe wynagrodzenie na wynos wyniesie 476 USD po 44 USD podatku.

Ile kosztuje 13 USD za godzinę dziennie?

Obliczanie dziennego dochodu to dobry sposób na śledzenie swoich pieniędzy.

Dziennie będziesz w stanie zarobić 104 $ za 8-godzinną pracę w pełnym wymiarze godzin (13 $ / godzinę * 8 godzin). Wraz z podatkami Twoja dzienna pensja wyniesie od 87 USD w Kalifornii (po potrąceniu 17 USD) do 90 USD w Teksasie (po 14 USD podatku).

Wydłużenie godzin pracy dałoby 13 dolarów za każdą dodatkową godzinę. Niektóre firmy oferują również premie za dodatkowe godziny, więc nie przegap okazji, aby zarobić więcej, jeśli ją zdobędziesz.

Podsumowanie – 13 USD za godzinę to ile kosztuje rok?

Oto podsumowanie tego, ile zarabiasz, jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin za 13 USD za godzinę.

Wskazówki dotyczące życia za 13 USD za godzinę

Życie za 13 dolarów za godzinę może być trudne. Kwota nie jest tak wysoka, jak zarabia większość ludzi, ale nie jest też bardzo niska. Nawet milioner musi mądrze wydawać, aby wieść dobre życie.

🔥 Zalecana:  Zarabiaj dobre pieniądze dzięki tym 30 rzeczom, o których nie wiedziałeś, że możesz je zastawić w 2023 r

Jeśli pieniądze są napięte, rozważ swoje nawyki finansowe. Czy regularnie tworzysz budżet? Jakie są Twoje wzorce wydatków? Masz oszczędności lub inwestycje? Czy próbowałeś wykonywać inne prace, aby zarobić dodatkowe pieniądze?

 • Zestaw wykonalny cele finansowe. Początkowo może to być tak krótkoterminowe, jak np trzymanie się budżetuoszczędzając na samochód lub tak długoterminowo, jak przejście na wcześniejszą emeryturę z wygodnym gniazdem.
 • Zrób budżet i śledzić swoje wydatki.
 • Zarabiaj więcej robiąc poboczne zagrywki lub podejmując pracę w niepełnym wymiarze godzin.
 • Weź udział w ankietach internetowych. Po prostu wypełnij kwestionariusze lub dołącz do grup fokusowych sponsorowanych przez firmy badające produkty, a otrzymasz zapłatę. Sprawdź niektóre z najlepsze strony z ankietami online zarobić gotówkę i karty podarunkowe. Te 3 witryny oferują nawet premie za rejestrację w wysokości 5 USD:
 • Sprzedawaj swoje umiejętności jako freelancer. Internetowe platformy pracy, takie jak Fiverr, FlexJobs, i Upwork skupiają pracodawców i freelancerów. Tak więc, jeśli masz umiejętności rynkowe, takie jak tworzenie oprogramowania, marketing, korekta, projektowanie graficzne itp., Powinieneś spróbować stworzyć miażdżący wznawiać i umieszczenie swojego profilu na tych stronach z ofertami pracy.
 • Pracuj jako wirtualna asystentka. Pracując w domu z elastycznymi godzinami, możesz wykonywać swoje zadania jako wsparcie wirtualne dla pełnoetatowego personelu firmy. Praca może obejmować rutynowe czynności biurowe, takie jak odpowiadanie na e-maile, po zarządzanie harmonogramem szefa.
 • Zostań transkrypcjonistą online. Jeśli jesteś dobry z gramatyki, zwracasz uwagę na szczegóły, masz dobry zestaw słuchawkowy i niezawodny internet, możesz pracować jako transkrypcjonista. Tutaj jest przewodnik transkrypcji aby zacząć.
 • Oferuj usługi szkoleniowe. Jest wiele możliwości nauczania online w samouczkach i przedmiotach w języku angielskim, takich jak matematyka i nauki ścisłe. Możesz dzielić się swoją wiedzą, jednocześnie zarabiając pieniądze.
 • Odwróć przedmioty dla zysku. Jeśli jesteś dobry w znajdowaniu towarów nadających się do sprzedaży i odsprzedaży ich z zyskiem, istnieje wiele witryn internetowych, takich jak Craigslist, Odpuść, eBay i Amazon, gdzie możesz zarabiać pieniądze, kupując i sprzedając. Możesz także kupować przedmioty używane lub sprzedawać własne ulubione lub nieużywane towary pchle targi internetowe.
 • Grać w gry online. To idealna dodatkowa rozrywka dla Ciebie, jeśli jesteś graczem. Są platformy np pomyłka, Skrzynka odbiorczaDolaryLub Swagbucksgdzie możesz grać do woli, zdobywając punkty na wymianę karty podarunkowe lub gotówka. Możesz także zarabiać, otwierając kanał YouTube o grach lub blog o grach wideo.
 • Weź zadanie wprowadzania danych. Możesz zarabiać pieniądze pracując w domu. Podstawowe wymagania obejmują umiejętność pisania na klawiaturze, dbałość o szczegóły oraz połączenie z komputerem i Internetem.

Jakie prace płacą 13 USD za godzinę?

Wymieniliśmy niektóre z najlepszych dostępnych ofert pracy, oferujące więcej niż 13 dolarów i większy dochód za godzinę. Aplikuj jak najszybciej, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Niektóre z tych zawodów wymagają określonych umiejętności, ale nie martw się; wiele firm ma programy szkoleniowe, które pozwalają ci nauczyć się tych umiejętności przed podjęciem pracy.

 • Pomocnik kierowcy
 • Odźwierny
 • Transkrypcja
 • Sprzątaczka
 • Opieka nad psami
 • Ustawiany terminów
 • Przedstawiciel zdalnej obsługi klienta
 • Kurier paczek
 • Robotnik ręczny
 • Członek ekipy serwisowej
 • Współpracownik ds. Sprzedaży
 • Agent czatu na żywo

Czy 13 dolarów za godzinę to dobrze?

Według Bureau of Labor Statistics 13 dolarów za godzinę lub 520 dolarów tygodniowo jest na najniższym poziomie, biorąc pod uwagę, że 1037 dolarów to tygodniowy średni dochód pracownika pełnoetatowego w USA w pierwszym kwartale roku. Forbesa poinformował, że roczna pensja w wysokości 27 040 USD nie mieści się nawet w kategorii „średnich dochodów” lub klasy średniej; osoba musi zarobić od 30 003 do 90 010 USD, aby się zakwalifikować.

🔥 Zalecana:  Analiza trendów rynku pracy Data Science na rok 2021 | przez zespół redakcyjny Towards AI

Ustawa o sprawiedliwych standardach pracy w USA (FLSA) określa federalne płaca minimalna 7,25 dolara za godzinę, więc jeśli zarabiasz 13 dolarów na godzinę, to prawie dwukrotnie więcej niż zarabia większość obywateli. Jednak różne stany mają własne stawki płac, od minimalnej (Alabama) do 15,90 USD w Dystrykcie Kolumbii. Tak więc może być lepiej, jeśli ponownie rozważysz stan, w którym mieszkasz lub pracujesz.

Mimo to 27 040 USD może być dobrą pensją, jeśli wiesz, jak właściwie je wydać. Nie możesz za nie kupić wszystkich luksusów, ale może zaspokoić wszystkie twoje podstawowe potrzeby życiowe. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi życia za 13 dolarów za godzinę.

Czy możesz żyć za 13 dolarów za godzinę?

Tak, możesz żyć za stawkę godzinową w wysokości 13 USD, zwłaszcza jeśli mieszkasz sam. Jeśli masz rodzinę, w tym dzieci, budżet staje się zbyt napięty, nawet na podstawowe potrzeby. Twój komfortowy styl życia zależy od wielu czynników, w tym od obszaru, w którym mieszkasz i ewentualnych niespłaconych długów.

Niektóre stany mają wyższe koszty utrzymania lub wyższe podatki, co utrudnia przeciętnemu obywatelowi pokrycie wszystkich kosztów utrzymania.

Oprócz wspomnianych powyżej wskazówek dotyczących zarabiania pieniędzy, oto więcej wskazówek, których możesz użyć, aby zapewnić sobie wygodne życie za 13-dolarową pensję godzinową.

 • Nauczyć się zarządzać swoimi długami, Jeśli w ogóle. Zmniejsz zadłużenie, pożyczając tak rzadko, jak to możliwe.
 • Oszczędzaj jak najwięcej ze swoich miesięcznych dochodów.
 • Spróbuj swoich sił w inwestowaniu. Przeczytaj nasze powiązane artykuły, aby rozpocząć inwestowanie w różne fundusze giełdowe:

Wniosek – 13 USD za godzinę to ile kosztuje rok?

Chociaż 27 500 USD rocznie przy stawce godzinowej w wysokości 13 USD może nie wystarczyć dla przeciętnej czteroosobowej rodziny, jedna osoba może zadowolić się taką kwotą po pewnym ponownym uruchomieniu finansowym.

Znajomość swoich regularnych możliwości zarobkowych i ograniczeń przydałaby się w ustalaniu celów finansowych, aby zapewnić sobie wygodne życie. Na szczycie listy znajduje się zarządzanie finansami poprzez budżetowanie i znajdowanie sposobów na zarobienie większej ilości pieniędzy.

Teraz, jeśli jesteś ciekawy, ile inni mają różne wypłaty w każdym okresie rozliczeniowym, przejdź do naszych innych artykułów: