12 najlepszych pobocznych zajęć dla aktorów – znajdź pracę dla aktora, który przetrwa!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 12 najlepszych pobocznych zajęć dla aktorów – znajdź pracę dla aktora, który przetrwa!

Jeśli jesteś aktorem pracującym lub aspirującym, wiesz, jak niestabilna może być kariera, gdy dopiero zaczynasz.

Występy są często nieliczne, a ogromną część czasu spędzasz na ubieganiu się o role oraz uczestniczeniu w przesłuchaniach i rozmowach zwrotnych.

Więc jak się upewnić, że to zrobiłeś masz stały dochód, aby utrzymać się, realizując swoje marzenie?

Cóż, najlepszą opcją jest podjęcie dodatkowej pracy lub dwóch – lub tego, co branża aktorska nazywa pracą przetrwania (więcej na ten temat za chwilę).

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym jest praca polegająca na przetrwaniu, dlaczego jej potrzebujesz i jakie są najlepsze poboczne zajęcia dla aktorów!

Chcesz szybko zarobić pieniądze? Wymeldować się:

 • Markowe ankiety: Podziel się swoją opinią, aby zdobyć karty podarunkowe i pieniądze PayPal!
 • Uber Eats: Zacznij dostarczać produkty dla Uber Eats, aby zarabiać pieniądze!

Najlepsze prace poboczne dla aktorów

Jeśli jesteś gotowy, aby zwiększyć swoje dochody i jednocześnie masz czas, aby skupić się na swojej pasji, czytaj dalej, ponieważ dzielimy najlepsze prace poboczne dla aktorów.

1.

Kierowca dostawy

W świecie aplikacji koncertowych jedną z najpopularniejszych opcji jest praca dla różnych aplikacji do dostarczania jedzenia.

Istnieje wiele sposobów zarabiania na jeździe za różne usługi fast food i dostawy artykułów spożywczych.

Niektóre z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania obejmują:

Prace takie jak Instacart wymagają samochodu, ponieważ robisz zakupy spożywcze i dostarczasz je do domów.

Ale prace takie jak DoorDash lub Uber Eats pozwalają również na dostarczanie na rowerze lub skuterze na wielu rynkach, więc jest to świetna praca przetrwania dla aktorów, jeśli nie masz pojazdu.

Dodatkowo, jeśli jeździsz na rowerze, to w zasadzie zarabiasz na treningu podczas realizacji dostaw, więc jest to korzystne dla obu stron.

To, ile możesz zarobić, naprawdę zależy od używanej aplikacji oraz od tego, kiedy/jak często jeździsz.

Ponadto zwykle otrzymujesz więcej zamówień w porze obiadowej lub w weekendy, więc skup się na prowadzeniu pojazdu w najlepszych porach.

Ostatecznie, jeśli chcesz prostego bocznego zgiełku dla aktorów, który udowodnił, że płacą, trudno jest pokonać koncerty z dostawą jedzenia.

Dodatkowe czytanie – ile możesz zarobić tygodniowo dzięki Instacart?

2.

Freelancer online

Jeśli masz umiejętności, które możesz sprzedawać online, dlaczego nie pójść na ścieżkę freelancera, aby zdobyć kolejną pracę przetrwania aktora?

Strony internetowe, takie jak Upwork i Fiverr, mają mnóstwo ofert pracy jako freelancer na występy takie jak:

Przykłady niektórych koncertów coachingowych na Fiverr, które znalazłem.

Możesz wykazać się kreatywnością!

Niektóre z tych koncertów, takie jak praca lektora, dobrze nadają się do kontynuowania kariery aktorskiej, więc jest to potencjalnie odpowiedni sposób zarabiania pieniędzy w Internecie dzięki freelancingowi.

Różne branże i umiejętności płacą różne kwoty, więc nie da się tutaj podać dokładnej liczby.

Na przykład niezależni pisarze zazwyczaj otrzymują wynagrodzenie za słowo, które może wahać się od 0,03 USD do 0,10 USD dla początkujących i dochodzi do 0,50 USD lub nawet 1 USD za niezwykle techniczne artykuły z wywiadami.

Podobnie możesz zapłacić 50 USD za niezależny projekt graficzny lub 1000 USD w zależności od twoich umiejętności, długości projektu i tego, co jest zaangażowane.

Kluczem jest zbudowanie portfolio swojej pracy w czasie.

Gdy zdobędziesz kilka zleceń i klientów, możesz zbudować swoją reputację i zacząć pobierać więcej za swoją pracę!

W ten sposób zarabiam pieniądze w Internecie, a Tom zarabia obecnie wszystkie swoje dochody z pracy jako freelancer i blogowania.

Możesz również ubiegać się o pracę online, jeśli wolisz bardziej stabilny harmonogram, a istnieje wiele zdalnych witryn z ofertami pracy, w których można znaleźć oferty.

3.

Ankietowany

Jeśli szukasz łatwego sposobu zarabiania pieniędzy w Internecie, wypełnianie płatnych ankiet to kolejna prosta praca dodatkowa dla aktorów, którą możesz wypróbować.

Pomysł tutaj jest dość prosty.

Istnieje wiele witryn gpt, które płacą za dzielenie się opinią i wykonywanie mikrozadań online.

Niektóre z naszych ulubionych witryn z nagrodami obejmują:

Tom nakręcił także film na temat jednych z najlepiej płatnych stron z ankietami, z których możesz skorzystać, jeśli ta praca aktora, który chce przetrwać, brzmi atrakcyjnie.

Pamiętaj tylko, że tego rodzaju zgiełk online nie będzie tak naprawdę równy dochodowi w pełnym wymiarze godzin.

Ale jeśli chcesz zarobić szybkie pieniądze na boku bez żadnego doświadczenia, te strony i aplikacje są dość niezawodne.

4.

Trener osobisty

Jednym z najlepiej dopasowanych zawodów przetrwania dla aktorów jest zostanie osobistym trenerem.

Jeśli kochasz fitness lub nawet musisz być w formie do określonej roli lub ogólnego typu postaci, to również świetny pomysł.

To prawda, zazwyczaj musisz uzyskać certyfikat osobistego trenera w większości siłowni, więc to kosztuje z góry.

Ponadto wiele siłowni pobiera procent opłat od trenerów osobistych, a znalezienie pierwszych klientów może zająć trochę czasu, więc jest to kolejna rzecz do rozważenia.

Jeśli jednak mieszkasz w mieście o wysokich kosztach utrzymania i pracujesz w wysokiej klasy siłowni, możesz pobierać dość wysokie stawki godzinowe.

Według Salary.com średnia roczna pensja trenerów osobistych wynosi 62 665 USD.

Ponownie, zbudowanie listy klientów może zająć trochę czasu, ale kiedy już nawiążesz kilka dobrych relacji, łatwo jest zdobyć więcej klientów dzięki rekomendacjom.

Najważniejsze jest to, że jeśli chcesz zachować formę i cieszyć się sprawnością, jest to jedna z najlepszych pobocznych atrakcji dla aktorów.

5.

Modelowanie

Jeśli próbujesz zaistnieć na dużym ekranie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz stylizację stworzoną również do druku.

Modeling to świetna praca dodatkowa dla aktorów, zwłaszcza że nawiążesz więcej kontaktów w branży i zbudujesz swoje portfolio.

Istnieją różne nisze, na których możesz się skupić, w tym wybieg, bielizna, kostiumy kąpielowe, moda plus size, a nawet modelowanie dłoni.

Znajdź ten, który najbardziej Ci odpowiada i zacznij rozwijać swoją sieć.

Możesz wyszukać w Google agencje modelek w swoim mieście i zacząć dzwonić, aby rozpocząć.

Według Rzeczywiściemodelki zarabiają średnio około 21 dolarów na godzinę.

Jednak modele komercyjne i reklamowe mogą zarobić średnio 200 USD na godzinę za jedną kampanię.

Mniejsze marki będą miały mniejsze budżety, więc nie jest to gwarantowana stawka, której należy się spodziewać, ale jest to coś, do czego należy dążyć.

Ponadto twój stan i miasto również wpływają na to, ile pieniędzy możesz zarobić na modelingu, obok twoich talentów i wyglądu.

Nowy Jork i Kalifornia są znane z najbardziej dostępnych ofert pracy dla modelek, a także jednych z najwyższych stawek, więc jeśli tam mieszkasz, zdecydowanie powinieneś to rozważyć.

Po prostu uważaj na agencje modelek, które pobierają opłatę za rozpoczęcie pracy, ponieważ nie jest to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz pracy na przetrwanie i nie masz pieniędzy na pierwsze zdjęcia.

6.

Korepetycje online

Inną kategorią dobrych miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin dla aktorów są korepetycje online; zwłaszcza jeśli spojrzysz na nauczanie angielskiego online.

Istnieje wiele firm oferujących korepetycje, które zatrudniają nauczycieli języka angielskiego online do nauczania uczniów języka angielskiego w wirtualnej klasie.

Wiele z tych firm ma swoje siedziby w Chinach, więc jest to idealna praca dla aktorów, ponieważ zajęcia odbywają się wcześnie rano lub późno w nocy, aby dostosować się do strefy czasowej ucznia.

Dwie popularne firmy ESL to VIPKid i QKids.

Musisz mieć stopień naukowy i ukończyć certyfikat TEFL, aby uczyć w dowolnej firmie, ale obie firmy mogą płacić ponad 22 USD za godzinę!

Oczywiście angielski to tylko przedmiot, który możesz wziąć pod uwagę.

Możesz uczyć innych przedmiotów, takich jak matematyka lub przygotowanie do SAT, z firmami takimi jak PrepNow Tutoring.

A firmy takie jak BookNook płacą amerykańskim korepetytorom za nauczanie dzieci angielskiego i matematyki.

Alternatywnie, jeśli chcesz pracować samodzielnie, możesz zapewnić prywatne korepetycje przez Zoom lub osobiście uczniom w Twoim mieście!

Możesz publikować swoje usługi korepetycji na platformach handlowych, takich jak Craigslist lub Facebook Marketplace, aby znaleźć klientów.

Wszystkie te opcje mogą zająć trochę czasu, ale jeśli masz dobre stopnie i chcesz mieć aktorów w Internecie, korepetycje mogą być tym!

7.

Służenie pracy

Serwowanie i barmanie to dwa klasyczne zadania przetrwania dla aktorów.

Dzięki przyjaznym wywrotkom jest to również skuteczny sposób na zarobienie równowartości etatu, jeśli pracuje się we właściwych godzinach i we właściwym miejscu.

Płaca minimalna dla pracowników otrzymujących napiwki wynosi obecnie 7,25 USD, ale dzięki dodatkowym napiwkom, które otrzymujesz podczas zmiany, możesz zarobić co najmniej 20 USD na godzinę lub nawet więcej, jeśli masz szczęście i jest to dobra noc.

Dane z Biura Statystyki Pracy.

Oczywiście to, ile zarabiasz na napiwkach, zależy od tego, ile pracujesz, rodzaju restauracji lub baru, w którym pracujesz, oraz od tego, czy pracujesz w godzinach szczytu — więc spodziewaj się, że kwota będzie się różnić w zależności od te czynniki.

Ale obsługa osób lub barmanów ma wiele innych zalet, szczególnie dla początkujących aktorów.

Nie tylko dostaniesz mnóstwo kroków, ale także nauczysz się myśleć na miejscu i będziesz musiał zrobić trochę show, aby przynieść wskazówki.

Możesz myśleć o tym jako o ćwiczeniu improwizacji i budowaniu umiejętności dla przyszłej kariery!

8.

Agencje tymczasowe

Niektóre prace tymczasowe są od 9 do 17, ale jest też tak wiele stanowisk, które pracują w systemie zmianowym lub oferują nocne i wczesnoporanne zmiany, które nie będą przeszkadzać w działaniu.

Jeśli pracujesz w agencji, możesz podać swoją dyspozycyjność i skupić się na rolach zgodnych z Twoim harmonogramem.

Możesz nawet podjąć pracę w innych miastach, jeśli musisz podróżować na koncerty i mieć trochę wolnego czasu, gdy tam jesteś.

Jedynym minusem jest niekonsekwencja związana z pracą w różnych firmach, pełnieniem różnych ról i akceptowaniem różnych poziomów wynagrodzenia w każdym miejscu.

Jeśli jednak pracujesz na stanowisku, które lubisz i wykonujesz dobrą robotę, istnieje duża szansa, że ​​firma poprosi cię z powrotem o inną pracę.

Zarabiasz również więcej pieniędzy w zależności od złożoności posiadanych umiejętności.

Na przykład informatyka i analiza danych będą miały wyższe stawki niż praca jako pracownik parkingu na koncercie.

W zależności od roli możesz zarobić od 12-17 $ / godz.

Wszystko bardziej techniczne może zarobić 20 USD lub więcej na godzinę.

Możesz także sprawdzić strony internetowe, takie jak Wonolo lub pobrać darmowa aplikacja Steady aby znaleźć lokalne koncerty, prace tego samego dnia i szybkie koncerty gotówkowe w pobliżu.

Agencje tymczasowe zawsze szukają ludzi, a jeśli chcesz zarabiać jako aktor i jesteś w kropce, jest to prawdopodobnie jedna z szybszych opcji.

Dodatkowe czytanie – Jak zarobić 1000 $ w jeden dzień.

9.

Wirtualny Asystent

Jeśli lubisz pracować online i przywiązujesz dużą wagę do szczegółów, zostanie wirtualnym asystentem to jedno z najlepszych zadań przetrwania dla aktorów.

Zazwyczaj wirtualni asystenci pomagają swoim klientom w zadaniach takich jak:

 • Planowanie spotkań
 • Dzwoniąc do klientów
 • Wprowadzanie danych
 • Obsługa wiadomości e-mail
 • Dokonywanie rezerwacji podróży
 • Zadania marketingowe w mediach społecznościowych

Początkujący wirtualni asystenci zazwyczaj zarabiają od 10 do 15 USD za godzinę, ale według firmy Indeed średnia tygodniowa pensja wirtualnego asystenta w USA wynosi około 1000 USD tygodniowo.

Wirtualny asystent eksperta może jednak zarabiać ponad 50 USD za godzinę, a nawet zbudować własny zespół VA, którym następnie zarządzają i zlecają pracę na zewnątrz, więc jest tu duży potencjał.

10.

Agent Obsługi Klienta

Wiele ról agenta obsługi klienta można pełnić wirtualnie, zwłaszcza w przypadku większej liczby firm stosujących tryb pracy zdalnej.

Ponadto wiele stanowisk obsługi klienta wymaga nocnych lub weekendowych zmian, aby oferować swoim klientom całodobową obsługę – co jest idealne, jeśli chcesz zachować wolne dni tygodnia na przesłuchania!

Możesz oczekiwać, że zarobisz od 11 do 20 USD na godzinę, w zależności od firmy i technicznych aspektów roli.

Liveops, przykład agencji obsługi klienta, do której możesz się zgłosić.

Jest tak wiele ofert pracy dostępnych dla tego typu ról, więc na pewno znajdziesz coś, co pasuje do Twojego harmonogramu i zainteresowań.

Możesz również sprawdzić nasz post na temat najlepszych prac z domu, które zapewniają sprzęt do niektórych podobnych prac online.

Dodatkowe czytanie – zarabiaj na udzielaniu porad.

11.

Charakter imprezowy

Kolejnym z najlepszych zajęć pobocznych dla aktorów jest bycie postacią imprezową.

Jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej klasycznych zadań przetrwania również dla aktorów, a hej, ta praca w rzeczywistości obejmuje aktorstwo!

W dużych miastach jest wiele firm, które zatrudniają artystów do występów na imprezach takich jak przyjęcia urodzinowe, spotkania pracownicze lub inne imprezy.

Przyjęcia urodzinowe są jednak zdecydowanie powszechne, więc możesz zarabiać pieniądze, przebierając się za postać Disneya, klauna, maskotkę, pirata lub cokolwiek innego, co przyjdzie ci do głowy!

Możesz nawet pracować dla siebie i reklamować swoje usługi online, o ile masz własne kostiumy.

Możesz zarobić około 10-20 dolarów na godzinę zaczynasz i zwykle otrzymujesz całkiem niezły napiwek przy każdym koncercie.

Dodatkowe czytanie – Jak zarobić 50 $ dziennie.

12.

Wyprowadzacz psów

Ostatnim zadaniem przetrwania dla aktorów, którego możesz spróbować, jest zostanie wyprowadzaczem psów lub opiekunem.

Jeśli lubisz spędzać czas ze zwierzętami, jest to w rzeczywistości bardzo zabawne zajęcie.

Aplikacje koncertowe, takie jak Rover, również ułatwiają znajdowanie klientów w Twoim mieście.

Z Roverem możesz znaleźć spacery z psami i koncerty siedzące oraz pomóc ludziom w Twoim mieście dbać o ich zwierzęta domowe.

Rover obsługuje wszystkie rezerwacje i płatności za Ciebie.

I możesz ustawić własne stawki i dostępność, więc jest to dość elastyczny dodatek dla aktorów, który możesz rozważyć.

Dodatkowe czytanie – Jak zarobić 100 $ dziennie.

Co to jest praca przetrwania?

Termin „praca przetrwania” był historycznie używany w branży aktorskiej w odniesieniu do pracy, którą podejmujesz oprócz aktorstwa, aby pomóc w opłaceniu rachunków.

Podczas gdy wygodne 9-17 zapewnia bezpieczeństwo pracy i świadczenia, zajmuje również ważny czas w ciągu dnia, który możesz poświęcić na udział w przesłuchaniach i oddzwonieniach.

Tak więc atrakcyjność prac przetrwania polega na tym, że często mają one elastyczne godziny pracy lub przynajmniej działają poza zwykłymi godzinami pracy.

Idealnie byłoby, gdyby praca polegająca na przetrwaniu była wystarczająco płatna, aby utrzymać Twój styl życia i chroniła Cię przed bankructwem bez marnowania zbyt wiele czasu, abyś mógł kontynuować karierę aktorską.

Dlaczego aktorzy czasami potrzebują pracy przetrwania

Są szanse, że jeśli próbujesz włamać się do świata aktorstwa, mieszkasz w obszarze metropolitalnym, w którym kwitnie przemysł filmowy i komercyjny.

Wadą tego?

Wynajem nie jest tani.

To znaczy, weź koszt życia w Nowym Jorku na przykład mieszkanie z jedną sypialnią kosztuje prawie 2000 USD; prawie 25% więcej niż miasto takie jak Boston.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Smart Asset.

Musisz także codziennie się wyżywić, opłacić członkostwo w siłowni, transport, lekcje aktorstwa, a może lekcje śpiewu lub tańca – to wszystko się sumuje.

Szanse są takie, że jeśli znalazłeś ten artykuł, występy aktorskie nie pokrywają wszystkich twoich wydatków.

Właśnie tam praca polegająca na przetrwaniu aktora ratuje sytuację.

Znalezienie pracy przetrwania, którą możesz wykonywać we własnym czasie lub wczesnym rankiem/wieczorem, kiedy nie będziesz musiał uczestniczyć w przesłuchaniach, to najlepszy sposób, aby mieć ciastko i zjeść ciastko.

Czas wskoczyć do najlepszych prac survivalowych dla aktorów, dzięki którym możesz związać koniec z końcem!

Wskazówki dotyczące znalezienia aktorskiej pracy przetrwania

Teraz, gdy znasz najlepsze prace poboczne dla aktorów, z których możesz skorzystać, oto kilka wskazówek, jak faktycznie zdobyć te prace!

 1. Udekoruj swoje CV.

  Ubieganie się o pracę to praca sama w sobie, ale ważne jest posiadanie aktualnego CV.

  Dostosuj więc swoje CV nieco pod kątem umiejętności, aby pasowały do ​​stanowiska, o które się ubiegasz, i pamiętaj, aby napisać list motywacyjny, jeśli wygląda na to, że praca go potrzebuje.

 2. Zwróć się do swojej sieci.

  Jeśli jesteś w kropce, dobrym pomysłem jest zwrócenie się do swojej sieci w poszukiwaniu pracy przetrwania.

  Wiele firm zatrudnia pracowników wewnętrznie lub pocztą pantoflową, więc możesz nawet nie widzieć ogłoszeń o pracę, zanim stanowiska zostaną obsadzone.

 3. Nie komplikuj.

  Jeśli potrzebujesz prostego, niezawodnego sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki, występów, takich jak jazda dla DoorDash lub odpowiadanie na ankiety Markowe ankiety to solidny zakład.

  Podobnie możesz spróbować pracować dla agencji tymczasowych lub podjąć pracę jako służąca.

  Nie zawsze musisz wymyślać koło na nowo, a wiele zadań związanych z przetrwaniem dla aktorów zawsze wymaga zatrudnienia.

I przede wszystkim nie poddawaj się!

Nawet jeśli musisz zrobić sobie przerwę w karierze aktorskiej i poświęcić więcej czasu na przetrwanie, dobrze jest poświęcić trochę czasu na skupienie się na swoich finansach i zgromadzeniu rezerwy gotówkowej, zanim skupisz się bardziej na aktorstwie.

Dodatkowe czytanie – Jak zarobić 5000 $ miesięcznie.

Końcowe przemyślenia

Bycie aktorem może zająć trochę czasu, więc znalezienie dobrego zajęcia dla aktorów jest konieczne, jeśli chcesz zarobić trochę pieniędzy, a jednocześnie mieć czas na realizację swoich marzeń.

I mam nadzieję, że ta lista najlepszych zadań przetrwania dla aktorów przynajmniej skieruje cię na właściwą ścieżkę.

Dodatkowo pamiętaj, że możesz również zagrać w obronę finansową; nauczenie się, jak oszczędzać więcej pieniędzy i żyć oszczędniej, może znacznie pomóc ci związać koniec z końcem, gdy skupisz się na występach aktorskich.

Powodzenia w aktorskich staraniach!

Szukasz innych pomysłów na zarabianie pieniędzy? Wymeldować się:

🔥 Zalecana:  Używaj TikTok bez konta: 3 metody, które faktycznie działają