11 najlepszych sposobów na sprzedaż banknotów i zarabianie pieniędzy (przewodnik 2023!)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 11 najlepszych sposobów na sprzedaż banknotów i zarabianie pieniędzy (przewodnik 2023!)

Jeśli jesteś zapracowanym studentem, który nie ma czasu na pracę – lub po prostu szukasz sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez większego wysiłku – mam dla Ciebie dobrą ofertę do wypróbowania.

Wielu studentów o tym nie wie, ale tak naprawdę możesz sprzedawać banknoty za pieniądze, aby szybko i łatwo zarobić.

Nie ma znaczenia, czy sprzedajesz notatki na zajęcia, w których obecnie uczestniczysz, czy też na poprzednie; istnieje mnóstwo platform, które płacą za notatki z wykładów, o ile są szczegółowe i czytelne.

Żałuję, że nie wiedziałem o tym pomyśle na boku, kiedy byłem w szkole, ponieważ zawsze robiłem notatki dla moich przyjaciół.

Z wyjątkiem tego, że po prostu rozdawałem je za darmo, kiedy mogłem zarabiać pieniądze!

Więc jeśli jesteś świetnym notatnikiem, zdecydowanie chcesz rozważyć sprzedaż swoich notatek online i zarobienie trochę dodatkowych pieniędzy, aby przejść przez szkołę.

Przejdźmy do witryn z najlepszymi sprzedażami notatek, dowiedzmy się, ile można zarobić na sprzedaży notatek i przewodników do nauki online, i odpowiedzmy na niektóre często zadawane pytania.

Szukasz innych łatwych sposobów zarabiania pieniędzy? Wymeldować się:

 • Markowe ankiety: Jeden z najlepszych sposobów zarabiania darmowej gotówki i kart upominkowych poprzez wypełnianie krótkich ankiet!
 • IPsos iSay: Kolejna globalna witryna z ankietami z kartami upominkowymi i nagrodami pieniężnymi!

Jak sprzedawać banknoty i zarabiać pieniądze

Istnieje wiele stron internetowych, które umożliwiają sprzedaż banknotów za gotówkę.

Warto jednak wspomnieć, że popularna jest sprzedaż banknotów za pieniądze.

Możesz sprzedawać banknoty z liceum za gotówkę, ale jest to głównie dodatkowa rozrywka dla studentów, którzy chcą zarobić trochę dodatkowej gotówki każdego miesiąca.

Teraz, gdy masz już swoje notatki, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych witryn do sprzedaży notatek z uczelni online.

1.

Stuwia

Jednym z bardziej popularnych sposobów sprzedaży notatek z college’u online jest użycie Stuwia.

Stuvia akceptuje prawie wszystko, co możesz napisać do szkoły, w tym streszczenia podręczników, eseje, referaty, notatki z kursu i wiele innych.

Ustalasz własne stawki, kiedy publikujesz swoją pracę, a następnie Stuvia reklamuje ją wszystkim na swojej stronie – nawet powiadamiają osoby z twojego obszaru studiów, gdy coś opublikujesz!

Stuvia ma również system recenzji, dzięki czemu możesz budować swoją reputację i zwiększać sprzedaż.

The średni zarobek, jaki można uzyskać z pojedynczej sprzedaży dokumentu, wynosi 8,90 USD.

Ale Stuvia mówi tę notatkę sprzedający zarabiają średnio 103 dolary miesięcznie na swojej platformie.

Stuvia to świetne miejsce do rozpoczęcia sprzedaży notatek, ponieważ akceptuje szeroką gamę notatek, esejów i papieru; nie utknąłeś tylko ze sprzedażą notatek lub przewodników do nauki, jak w przypadku innych stron internetowych!

2.

Notatki Nexusa

Notatki Nexusa to oparta na subskrypcji platforma do udostępniania notatek.

Jako sprzedawca notatek możesz przesyłać wszystko, od notatek, podsumowań, szablonów, przewodników po kursach i ton innych prac, które wykonałeś na swoich kursach, aby zarobić trochę pasywnego dochodu na boku.

Masz również dwie opcje zarabiania na notatkach:

 • Procent przychodów.

  Zarabiaj procent przychodów z subskrypcji Nexus Notes na podstawie liczby wyświetleń Twoich notatek przez uczniów.

 • Darmowy dostęp.

  Czytaj notatki innych osób na platformie za darmo, im więcej przesyłasz.

To świetny system, jeśli chcesz znaleźć materiały do ​​​​nauki na inne kursy, które bierzesz, i nie jesteś zainteresowany tylko zarabianiem pieniędzy w Internecie na sprzedaży notatek.

Jednak sprzedawcy Nexus Notes zarabiają średnio mniej niż inne platformy, ponieważ według raportów przeciętny użytkownik zarabia tylko kilkaset dolarów rocznie.

Ale mimo to kilkaset dodatkowych dolarów rocznie jest niesamowite, jeśli masz dość braku pieniędzy i zmagań w college’u!

3.

Jedna klasa

Większość witryn internetowych, które pozwalają sprzedawać notatki z college’u za pieniądze, płaci za obejrzenie lub pobranie, więc Twoje notatki mogą zarobić setki dolarów lub wcale.

W przeciwieństwie, Jedna klasa płaci ryczałtową stawkę za dostarczanie notatek na określone zajęcia, więc dobrze, że wiesz dokładnie, ile płacisz za swoje notatki.

Właściwie miałem kilku przyjaciół, którzy robili to jako dodatek podczas mojego drugiego roku studiów.

A z tego co mi powiedzieli, można zarobić przyzwoite pieniądze sprzedając banknoty przez internet bez większego wysiłku.

Aby jednak sprzedawać notatki OneClass, zgłaszasz się jako notatnik na określony kurs.

Jeśli Twoja aplikacja zostanie rozpatrzona pomyślnie, istnieje krótki okres próbny.

Następnie jesteś odpowiedzialny za przesyłanie notatek i materiałów z zajęć do witryny co tydzień.

Otrzymujesz wynagrodzenie na podstawie klasyz każdy kurs zarabia 470 $.

Otrzymasz również list referencyjny, którego możesz użyć przy ubieganiu się o pracę w przyszłości, a samo stanowisko może pomóc ulepszyć twoje CV.

Zarabianie 470 $ na zajęciach nie jest tak naprawdę świetną stawką godzinową, jeśli weźmiesz pod uwagę, że co tydzień sprzedajesz banknoty.

Ale jeśli robisz te notatki , przesyłanie ich do OneClass jest w zasadzie sposobem na uzyskanie pasywnego dochodu jako studenta.

4.

Dokumentacja

Dokumentacja to szybki i łatwy sposób na zarabianie pieniędzy na swoich notatkach.

Ustalasz swoje ceny i zatrzymujesz 85% sprzedaży, więc jest to bardziej elastyczne niż sprzedawanie notatek na platformach takich jak OneClass.

Ponadto otrzymujesz środki ze swoich notatek w ciągu 24 godzin od dokonania sprzedaży, dzięki czemu możesz szybko zarabiać dzięki Docmerit.

Docmerit zaleca przesyłanie notatek w czasie egzaminów, ponieważ studenci starają się znaleźć notatki do nauki i są skłonni zapłacić, więc ta wskazówka jest warta zapamiętania również w przypadku innych witryn sprzedających notatki.

Docmerit zaleca również promowanie swoich notatek za pomocą platform takich jak Facebook i Twitter.

Możesz to zrobić, zwłaszcza jeśli znajdziesz studia na Facebooku dla swojej uczelni, gdzie ludzie dzielą się notatkami.

Dodatkowe czytanie – najlepsze gratisy dla studentów.

5.

Notatki z Oxfordu

Notatki z Oxfordu to brytyjska witryna internetowa, która umożliwia sprzedaż banknotów za pieniądze.

Ta platforma płaci 50% ceny sprzedaży za notatki, konspekty, przykładowe pytania testowe i odpowiedzi testowe.

Oxbridge Notes stwierdza, że ​​jego użytkownicy zarabiają około 250 USD rocznie, które możesz zbierać przez cały rok na początku każdego miesiąca.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry sposób na zarabianie pieniędzy online dla początkujących, pomagając jednocześnie kolegom z klasy.

Jedną ważną rzeczą do rozważenia jest to, że musisz zostać wstępnie zatwierdzony, aby zostać sprzedawcą na platformie, a oni nie akceptują odręcznych notatek, co może stanowić dodatkowe wyzwanie w zależności od Twojego stylu robienia notatek.

Możesz jednak sprzedawać różne banknoty, a możliwość sprzedawania banków testowych, a nawet przykładowych pytań testowych to zaleta sprzedaży za pomocą Oxbridge Notes.

6.

Zupa do nauki

Jeśli podoba Ci się pomysł sprzedawania notatek z college’u na całe kursy, aby zarabiać, StudiaZupa to kolejna strona internetowa, taka jak OneClass, na której możesz zarabiać pieniądze.

Aby sprzedawać notatki do StudySoup, musisz złożyć wniosek o członkostwo w Elite Notetaker.

Proces aplikacji obejmuje podanie kilku podstawowych informacji, takich jak:

 • Nazwa Twojej szkoły
 • Twoje pełne imię
 • Wybieranie adresu e-mail i hasła

Stamtąd kończysz krótką sesję szkoleniową, a następnie jesteś odpowiedzialny za przesyłanie cotygodniowych notatek i przewodników do nauki, jeśli zostaniesz zatwierdzony.

StudySoup twierdzi, że zarabiasz około 5 USD za każde przesłanie, ale to możesz zarobić do 500 $ na kursie, który obejmujeszwięc ogólne wynagrodzenie jest podobne do OneClass.

W tym filmie ze StudySoup jedna studentka z Michigan State University wyjaśnia, jak zarobiła prawie 400 USD, przesyłając jeden przewodnik do witryny:

Oczywiście jest to film promocyjny StudySoup, więc bierz wszystkie tego rodzaju informacje z przymrużeniem oka.

Zwykle najlepiej sprawdzają się notatki pisane na maszynie, ale możesz przesyłać notatki pisemne, jeśli jest to preferowana przez Ciebie metoda.

Według StudySoup, ich Elitarni Notatnicy mogą przynosić od 300 do 500 USD miesięcznie, co jest całkiem solidnym dochodem jak na dodatkową pracę, która nie wymaga dodatkowego wysiłku.

Dodatkowe czytanie – jak zarobić 50 $ dziennie.

7.

Studium

Innym bardzo popularnym sposobem zarabiania pieniędzy na sprzedaży banknotów jest sprzedaż bezpośrednia basen do nauki.

Studypool twierdzi, że możesz zarobić 5000 $ miesięcznie, sprzedając swoje notatki, materiały przygotowujące do egzaminów, prace domowe i streszczenia podręczników.

Dokumenty mogą zarobić do 10 USD za każdym razem, gdy ktoś je obejrzy, a Studypool obejmuje dziesiątki tematów, w tym:

 • Rachunkowość
 • Algebra
 • Biologia
 • Biznes
 • Informatyka
 • Marketing cyfrowy
 • Ekonomia
 • Przewyższać
 • Nauka
 • Politologia

Głębia tematów i wysoka stawka wynagrodzenia sprawiają, że Studypool jest bardzo kuszącym miejscem do sprzedaży notatek ze studiów.

Ponadto możesz również ubiegać się o zostanie korepetytorem Studypool, jeśli chcesz uczyć przedmiotów takich jak angielski lub matematyka lub po prostu pomagać uczniom w zadawaniu konkretnych zadań domowych za jednorazową opłatą.

Najlepiej sprzedające się banknoty najwyraźniej zarobiły tysiące dolarów, a niektórzy sprzedawcy donoszą, że zarabiają kilkaset dolarów miesięcznie dzięki regularnemu przesyłaniu banknotów, więc jest to zdecydowanie dobre miejsce, jeśli chcesz zamienić to w dodatkową krzątaninę.

Nadal musisz uzyskać zgodę na sprzedaż notatek do Studypool, ale jest to zdecydowanie jedna z najlepszych platform do sprzedaży notatek ze względu na liczbę studentów i różnorodność tematów.

Dodatkowe czytanie – 9 korepetycji online dla studentów.

8.

Oceń kolegę

Innym sposobem sprzedawania przewodników i notatek oraz zarabiania na kursach jest sprzedaż z Oceń Buddy.

GradeBuddy pozwala zarabiać na dwa różne sposoby:

 1. Prześlij indywidualne notatki.

  Swobodnie przesyłaj swoje notatki do bazy danych i zarabiaj pieniądze, gdy ktoś kupi tę konkretną notatkę.

  To świetna opcja, jeśli chcesz mniej zaangażowania, ale nadal chcesz zarabiać na notatkach, które robisz.

 2. Obejmij cały kurs.

  Zapisz się na konkretny kurs i zarób do 500 $, przesyłając cotygodniowe notatki i przewodniki do egzaminów.

  Jest to najlepiej płatna opcja, ale wymaga więcej pracy – chociaż jest zobowiązana do utrzymania frekwencji i pomocy w utrzymaniu pracy.

Jeśli nie masz idealnej frekwencji, lepiej przesłać pojedyncze notatki.

Jeśli jednak opłacisz kurs lub dwa, to potencjalnie otrzymasz 1000 $ dodatkowej gotówki, sprzedając swoje notatki firmie GradeBuddy!

9.

Wyprzedaż

Wyprzedaż to kolejna witryna, dzięki której sprzedaż notatek z college’u jest szybka i łatwa.

Aby rozpocząć, po prostu prześlij swoje notatki i ustaw cenę, a Notesale zajmie się resztą.

Możesz ustawić własne ceny, a Notesale zasadniczo prosi o informacje na temat przesyłanych notatek, a następnie zapisuje je w formacie PDF, aby inni mogli je pobrać.

Niestety, nie ma zbyt wielu informacji na temat średnich zarobków dla Notesale, a aby zwiększyć sprzedaż, musisz ustalić konkurencyjne ceny – co oznacza, że ​​​​pod koniec dnia możesz nie przynosić do domu tak dużo.

Jeśli jednak masz trudności ze sprzedażą swoich banknotów za gotówkę na innych stronach internetowych, możesz szybko przesłać je do Notesale, ustawić niskie ceny i zobaczyć, czy coś zarobisz.

10.

Bohater kursu

Bohater kursu nie wynagradza studentów finansowo za przesyłanie notatek, ale możesz zdobyć nagrody za przesłane dokumenty, które mogą przyczynić się do uzyskania bezpłatnego dostępu do materiałów do nauki na ich stronie internetowej.

Innymi słowy, możesz przesyłać notatki do nauki i przewodniki egzaminacyjne do Course Hero, aby uzyskać dostęp do innych przewodników w witrynie.

Jeśli więc masz trudności z robieniem notatek z wykładów ze wszystkich swoich zajęć, możesz skorzystać z Course Hero, aby nadrobić zaległości, udostępniając notatki, które już masz innym studentom.

Teraz, jeśli chcesz zarabiać pieniądze z Course Hero, możesz wypróbować jego program korepetycji i zarobić do 500 $ miesięcznie.

Jednak zajmie to więcej czasu, kiedy możesz po prostu przesłać swoje notatki na platformę, która faktycznie ci za nie zapłaci.

Dodatkowa lektura – Jak zarabiać na autopilocie.

11.

Sprzedawaj bezpośrednio studentom

Ostatnią opcją sprzedaży banknotów i zarabiania pieniędzy jest sprzedaż ich bezpośrednio kolegom.

Aby to zadziałało, musisz wypracować indywidualne ustalenia z kolegami z klasy.

Ale kiedy byłem na studiach, niektórzy ludzie robili to i sprzedawali innym ludziom notatki, materiały przygotowujące do testów i przewodniki do nauki.

Może to być również coś, co robisz po ukończeniu kursu, jeśli sprzedajesz je nowym studentom, którzy mają wziąć udział w tym samym kursie.

Ile pieniędzy możesz zarobić na sprzedaży notatek?

Czy naprawdę można zarabiać na sprzedaży banknotów?

Zdecydowanie możesz, a wiele z najlepszych witryn sprzedających notatki ma tysiące, a nawet miliony uczniów, którzy kupują notatki od innych uczniów.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że chociaż sprzedaż notatek jest łatwym sposobem na zarobienie dodatkowej gotówki na pomoc w szkole, prawdopodobnie nie sprawi, że staniesz się bogaty.

Istnieje duża konkurencja, a znalezienie platformy, która zapewni najlepszą cenę za twoją pracę, a także zrozumienie, jakich formatów szukają studenci przy zakupie notatek, wymaga czasu.

Istnieje również kilka innych czynników, które wpływają na to, za ile możesz sprzedać swoje banknoty, w tym:

 • Wiek.

  Im starsze są twoje notatki, tym trudniej je sprzedać, ponieważ wydania podręczników i informacje stają się nieaktualne.

 • Dodatki.

  Dodanie do notatek takich rzeczy, jak banki testowe, przewodniki do nauki i pytania praktyczne, może pomóc w sprzedaży ich za wyższe kwoty.

 • Głębokość.

  Ogólnie rzecz biorąc, możesz sprzedawać notatki szkolne za więcej pieniędzy, jeśli obejmujesz cały semestr i masz bardzo szczegółowe notatki.

 • Temat.

  Bardzo złożone przedmioty, takie jak matematyka czy programowanie, są bardziej specjalistyczne i dlatego mogą być droższe niż przedmioty takie jak angielski, chociaż Twój rynek jest mniejszy.

 • wyczucie czasu.

  Jak wspomniano, sprzedawanie notatek podczas semestrów i egzaminów zwiększa pilność uczniów, dzięki czemu możesz zwiększyć sprzedaż.

W zależności od strony, z której korzystasz i jakości notatek, które tam publikujesz, można śmiało powiedzieć, że możesz z łatwością zarobić kilkaset dolarów miesięcznie, o ile będziesz konsekwentny.

Właściwa platforma będzie zależała od tego, do której szkoły chodzisz i na jakie zajęcia uczęszczasz, ale stamtąd powinieneś skupić się na sprzedaży swoich banknotów temu, kto zaoferuje najwyższą cenę – wtedy zobaczysz, jak pieniądze napływają.

Dodatkowe czytanie – najlepsze strony z płatnymi ankietami dla nastolatków.

Alternatywy dla sprzedaży banknotów za pieniądze

Istnieje wiele sposobów sprzedawania banknotów i zarabiania pieniędzy.

Jednak uczniowie powinni wiedzieć, że rozpoczęcie tego bocznego zgiełku wymaga czasu.

Ponadto, jeśli nie masz wysokiej jakości notatek lub notatek na popularny temat, znalezienie stałych nabywców może być trudne.

na szczęście istnieje wiele alternatywnych stron internetowych, z których studenci mogą korzystać, aby szybko zarobić pieniądze:

 • Używanie aplikacji pobocznych, takich jak DoorDash i Instacart, aby zarabiać na dostarczaniu jedzenia i artykułów spożywczych
 • Zarabianie pieniędzy dzięki freelancingowi (pisanie, zarządzanie mediami społecznościowymi, projektowanie stron internetowych itp.)
 • Wypróbuj płatne prace online, takie jak bycie przedstawicielem obsługi klienta lub wirtualnym asystentem
 • Korepetycje online z firmami takimi jak BookNook lub prywatne korepetycje
 • Założenie bloga, kanału na YouTube lub innego rodzaju biznesu online

Imprezy nurkowe, takie jak DoorDash czy Instacart, są doskonałym przykładem, ponieważ są o wiele bardziej stabilne i przewidywalne niż sprzedawanie banknotów online za pieniądze.

A jeśli sprzedajesz swoje umiejętności jako freelancer, co robię z pisaniem na zlecenie, pułap dochodów jest znacznie wyższy.

Tylko coś do zapamiętania! Nadal możesz sprzedawać banknoty online, aby zarabiać pieniądze, ale nie bój się odkrywać innych pomysłów na zarabianie pieniędzy!

Dodatkowe czytanie – najlepsze sposoby na szybkie zarobienie 1500 $.

Często Zadawane Pytania

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak sprzedawać notatki z college’u, aby zarobić dodatkowe pieniądze, ta lista odpowiedzi na często zadawane pytania studentów pomoże.

Czy sprzedaż notatek klasowych jest nielegalna?

Jest to powszechne nieporozumienie (i coś, w co moi profesorowie z college’u bardzo się starali, abyśmy w to uwierzyli).

Jednak sprzedawanie notatek z college’u za pieniądze jest w 100% legalne, o ile wszystko jest napisane własnymi słowami.

Wszystko, co wyprodukowali twoi profesorowie lub instytucje, jest uważane za własność intelektualną, więc sprzedaż tego online byłaby uznana za przestępstwo – ale wszystko, co wyprodukujesz samodzielnie, jest uczciwą grą.

Jednak zawsze powinieneś sprawdzić zasady swojej uczelni lub uniwersytetu, aby sprawdzić, czy wspominają o sprzedawaniu notatek.

Według różnych Wątki z Redditaoto co niektórzy studenci powiedzieli o zarabianiu na sprzedaży banknotów:

 • powiedz mi swoją stronę mówi: „Uważam, że daje to stronie pełne prawa do twoich dokumentów.

  Ponadto może to spowodować wyrzucenie z wielu uniwersytetów.

  Najpierw sprawdź zasady swojej instytucji”.

 • mówi altiuscitiusfortius: „Slajdy, które publikuje profesor, na pewno by cię wyrzuciły.

  Przesyłanie samego pisma odręcznego w celu transkrypcji tego, co mówi profesor? Pewnie i tak cię wyrzucą.

Jak widać, ci uczniowie są sceptyczni co do tego, że możesz sprzedawać swoje notatki bez dawania się złapać, więc zrób trochę należytej staranności i przeczytaj, jaka jest polityka twojej szkoły.

Jeśli chcesz mieć kolejną poboczną zgiełk, zawsze możesz spróbować przerzucić książki na Amazon, ponieważ podręczniki akademickie to świetny, wysokomarżowy przedmiot do przewrócenia!

Czy kupowanie banknotów przez Internet jest nielegalne?

Tak jak sprzedaż banknotów nie jest nielegalna, tak samo nie jest nielegalne ich kupowanie.

Jeśli płacisz za banknoty, z których możesz korzystać, po prostu nie możesz ich sprzedawać nikomu innemu.

Jak sprzedawać podręczniki do nauki online?

Wiele stron internetowych akceptuje (a nawet wymaga) przewodniki do nauki.

Mogą one wyglądać inaczej w zależności od przedmiotu lub kursu, ale zwykle przewodniki podsumowują wszystkie kluczowe terminy i koncepcje, które będą pojawiać się na semestrze lub egzaminie.

Przewodniki mogą również zawierać praktyczne pytania i odpowiedzi, których wielu studentów szuka specjalnie po to, aby poczuć się przygotowanym do wejścia na salę egzaminacyjną.

Zaletą tego jest to, że jest to tylko podsumowanie wszystkich notatek, które już zrobiłeś, a złożenie ich razem jest dla ciebie dobrym przygotowaniem do nauki i możesz za nie zapłacić wyższą cenę.

Dodatkowa lektura – jak odrobić pracę domową za pieniądze.

Końcowe przemyślenia

Ciężko pracujesz jako student i często trudno jest pogodzić nakład pracy z pracą w niepełnym wymiarze godzin w college’u.

Ale jeśli pieniądze są napięte, dlaczego nie zarabiać na sprzedaży banknotów, które już masz?

Dobrej jakości notatki mogą być trudne do zdobycia i nie jest to umiejętność, która przychodzi łatwo każdemu.

Przynosisz korzyści sobie i być może setkom innych uczniów, wystawiając swoje notatki szkolne na sprzedaż online.

Nawet jeśli zarabiasz tylko dodatkowe 200 $ miesięcznie, każda złotówka się liczy, gdy jesteś studentem, więc wypróbuj tę internetową zagrywkę!

Mamy nadzieję, że nasza lista najlepszych stron internetowych do sprzedaży notatek pomoże Ci sprzedać notatki z college’u i zarobić trochę gotówki na boku.

Szukasz innych pomysłów na zarabianie pieniędzy i oszczędzanie? Wymeldować się:

🔥 Zalecana:  Jak identyfikować obiekty na poziomie piksela za pomocą głębokiego uczenia w Javie – w kierunku sztucznej inteligencji