11 najlepszych narzędzi do pisania treści SEO: badanie słów kluczowych i pomoc w pisaniu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 11 najlepszych narzędzi do pisania treści SEO: badanie słów kluczowych i pomoc w pisaniu

Czy jesteś gotowy, aby zająć się wyszukiwaniem słów kluczowych, pisaniem treści i wszystkim, co musisz zrobić, aby uzyskać pozycję w wyszukiwarkach? W przeszłości wielu właścicieli witryn musiało go uruchamiać i odgadywać odpowiedzi.

Teraz możesz wykorzystać niektóre z tych najlepszych narzędzi do pisania treści SEO, aby ułatwić zarządzanie procesem.

Jakie są obecnie najlepsze narzędzia do pisania treści?

Przyjrzyj się tym 11 narzędziom, które pomogą Ci określić, co jest potrzebne do uszeregowania dowolnej treści.

11 najlepszych narzędzi do pisania treści SEO

Od badania słów kluczowych po pisanie treści, te narzędzia zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby pozycjonować docelowe słowo kluczowe.

SEO dla surferów

SEO dla surferów jest od dawna ulubieńcem tych, którzy planują pisać treści przyjazne dla SEO.

Pomaga zaplanować treść, dostarczając gotowych badań słów kluczowych związanych z wybranym tematem.

Gdy użyjesz bezpłatnych narzędzi do określenia, czego szukają ludzie, Surfer pomoże Ci w pełni wykorzystać te zapytania.

Mówi nawet, ile razy należy uwzględnić docelowe słowo kluczowe i wszelkie powiązane słowa kluczowe, które oferuje.

Jeśli jesteś nowy w grze SEO, możesz również użyć Surfera do audytu i optymalizacji istniejących treści oraz zobaczyć, jak układa się użycie słów kluczowych.


Jaspis

Najlepsze dla zapracowanych ludzi, którzy potrzebują narzędzi do pisania treści, aby przejąć inicjatywę, Jaspis zawiera program do pisania AI, który może faktycznie tworzyć treści w Twoim imieniu w ciągu kilku minut.

Wymaga to od ciebie zachęty, aby uzyskać właściwy ton i temat, ale wykonuje całą ciężką pracę związaną z pisaniem SEO i procesem tworzenia treści.

Co więcej, te narzędzia SEO mają integracje, które pozwalają używać ich z Surfer SEO, aby mieć pewność, że jego narzędzia do pisania treści zapewnią dokładnie to, czego potrzebujesz do rankingu.

Ma również integrację z Copyscape, która zapewnia, że ​​wszystkie tworzone przez niego teksty są całkowicie oryginalne, a nie repliką tego, co można znaleźć gdzie indziej w sieci.


Muza rynku

Muza rynku jest podobny do Surfer SEO, ponieważ zapewnia platformę do pisania treści.

To narzędzie do optymalizacji treści pozwala zobaczyć, jakie słowa kluczowe zyskują popularność w witrynach konkurencji i jak możesz je przewyższyć.

Ta analiza konkurencji jest jedną z najlepszych cech Market Muse.

Zapewnia ogólny wynik treści, który powinieneś spróbować osiągnąć w stosunku do wyników wymienionych przez inne witryny rankingowe dla tego samego słowa kluczowego.

Wszystko, co musisz zrobić, to napisać na ich platformie lub skopiować i wkleić swoją pracę, aby upewnić się, że umieściłeś odpowiednie powiązane słowa kluczowe w treści i nagłówkach, aby pojawiały się jako pierwsze na stronach wyników wyszukiwania.


fraza

fraza ma to, co najlepsze z obu światów: narzędzia do pisania treści i treści generowane przez sztuczną inteligencję, które sprawiają, że pisanie jest dziecinnie proste.

🔥 Zalecana:  HuggingGPT: Nadanie modelom ChatGPT możliwości korzystania z narzędzi zewnętrznych

Korzystając z ich sztucznej inteligencji, możesz stworzyć szczegółowy zarys artykułu, który chcesz napisać, aż do nagłówków, których chcesz użyć.

Następnie możesz pozwolić ich asystentowi napisać to za Ciebie lub samodzielnie wykonać ciężkie prace.

Jest również kompatybilny z Google Search Console, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak faktycznie działa pisanie treści na podstawie wskaźników Twojej witryny.

Jeśli Twoja witryna nie jest jeszcze połączona z Google Search Console, jest to prosty sposób na lepsze śledzenie zaangażowania.

Podobnie jak Market Muse, Frase ma pewne funkcje analizy konkurencji.

Jest to bardzo pomocne w dodawaniu ważnych i powiązanych terminów do treści podczas pisania, aby upewnić się, że pisanie SEO jest na równi z konkurencją!


SEMrush

SEMrush to jedno z wiodących narzędzi do pisania dla SEO, które z pewnością pomoże Ci uzyskać wyższą pozycję w prawie wszystkich wyszukiwarkach.

Ich narzędzia do pisania treści są świetne dla kogoś, kto potrzebuje pomocy w wymyśleniu docelowego słowa kluczowego, a także sprawdza, jak radzą sobie konkurenci z własną strategią SEO.

Oto tylko kilka rzeczy, które możesz zrobić z SEMRush:

 • Odkryj nowe możliwości słów kluczowych.
 • Sprawdź, na które organiczne słowa kluczowe konkurenci plasują się w SERP.
 • Wykonaj analizę linków zwrotnych dla swoich stron.
 • Skorzystaj z ich narzędzi do badania reklam PPC.
 • Oceń trudność słowa kluczowego, aby zobaczyć, gdzie najlepiej spożytkować swoje wysiłki.
 • Przeanalizuj historyczne trendy rankingowe.

Chociaż ma wiele do zaoferowania w procesie tworzenia treści, ma również przydatne narzędzia do SEO, które pokazują ruch konkurencji.

Ich narzędzie do analizy ruchu daje szybki wgląd w to, co dzieje się u konkurencji, bez konieczności spędzania zbyt wiele czasu na klikaniu w ich witrynie.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą pełną recenzją SEMRush tutaj.


Pasek wzrostu

Kolejnym z najlepszych narzędzi do pisania treści SEO jest tzw Pasek wzrostu.

Dla tych, którzy są trochę mniej zorientowani na technologię, te narzędzia SEO są niezwykle proste w użyciu i mogą pomóc Ci trzymać rękę na pulsie, co pojawi się na stronach wyników wyszukiwania.

Zawiera narzędzia, które pomogą Ci w pisaniu własnych treści, a także posiada możliwości pisania AI.

Inne rodzaje narzędzi sztucznej inteligencji są nadal w fazie testów, ale być może wkrótce będziesz mógł czerpać korzyści z komunikatów prasowych napisanych przez sztuczną inteligencję, biuletynów e-mailowych, e-maili sprzedażowych i nie tylko.

Jednym z aspektów GrowthBar, który odróżnia go od innych narzędzi do pisania dla SEO, jest to, że ma rozszerzenie Google Chrome.

Dzięki temu możesz pisać bezpośrednio do WordPressa i nadal korzystać ze wszystkich zalet tego narzędzia.

Inną ważną cechą, o której należy wspomnieć, jest to, że zapewnia pewne wsparcie dla płatnych reklam zarówno na Facebooku, jak i Google.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tych narzędzi do pisania dla SEO, zobacz naszą pełną recenzję GrowthBar tutaj.

🔥 Zalecana:  Jak stworzyć strukturę postów na blogu, która angażuje czytelników4 Praktyczne kroki do ustalenia struktury treści (i dlaczego ma to dziś większe znaczenie)


Ranking Matematyka

Jeśli korzystasz z bezpłatnych narzędzi, takich jak Yoast SEO, możesz cieszyć się prostotą i ulepszeniami, które znajdziesz Ranking Matematyka.

Został zaprojektowany, aby pomóc Ci zmaksymalizować pisanie SEO i zacząć zajmować pozycję w wyszukiwarkach.

Narzędzia Rank Math do pisania treści są zaprojektowane zgodnie ze wszystkimi wytycznymi Google, dzięki czemu nigdy nie zostaniesz ukarany w SERP za coś tak prostego jak upychanie słów kluczowych.

Bierze pod uwagę SEO w twoich treściach, ale także tytuł, opisy obrazów, a nawet SEO wideo.

Nie wspominając o tym, że jest niezwykle intuicyjny i łatwy w użyciu, nawet dla tych, którzy nie uważają się za geniuszy technicznych.

Pisanie treści nie jest jednak jedyną rzeczą, w której może pomóc.

Mierzy również podstawowe wskaźniki internetowe, aby określić, ile czasu Twoi odbiorcy spędzają na Twojej stronie.

Może się okazać, że musisz poprawić treść, aby wydłużyć ten czas, jeśli wydaje się, że może jej brakować.


Wyszukiwarka KW

Jeśli to, czego naprawdę potrzebujesz, to pomoc w wykrywaniu docelowych słów kluczowych, KWFinder może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

W przeciwieństwie do innych narzędzi do pisania dla SEO, koncentruje się na słowach kluczowych z długim ogonem, które dają większe szanse na ranking w porównaniu z konkurencją.

Nie tylko możesz przeprowadzić solidne badanie słów kluczowych, ale możesz także dowiedzieć się, co robią Twoi konkurenci, co umożliwia im pozycjonowanie.

Przyjrzyj się, za co są oceniani organicznie, a często przekonasz się, że masz wyraźną ścieżkę do przodu dzięki własnemu pisaniu treści.

Czasami nadal możesz nie być pewien, jak iść do przodu.

Bez obaw – KWFinder poda Ci sugerowane słowa kluczowe na dowolny temat.

Może wyciągnąć setki słów kluczowych związanych z ogólnymi frazami, dla których nie masz szans na ranking.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tych narzędzi do pisania treści, zobacz naszą szczegółową recenzję KWFinder tutaj.


Odpowiedz opinii publicznej

Należy do Neila Patela, Odpowiedz opinii publicznej jest jednym z najlepszych narzędzi do pisania treści SEO, jeśli czujesz się zakłopotany, jak iść do przodu.

Wykorzystuje wszystkie dane autouzupełniania w Google, aby zapewnić wizualną reprezentację pytań, których ludzie szukają w związku z wprowadzonym przez Ciebie tematem.

Wszystko, co musisz zrobić, to wymyślić krótką frazę kluczową, a ona przyniesie ci resztę pracy.

Answer the Public to jedno z wielu świetnych narzędzi SEO, które stało się nieco bardziej ekskluzywne w użyciu.

Nie jest już całkowicie darmowy, ale możesz zapisać się na bezpłatną wersję próbną, aby zmoczyć stopy.

Jeśli podoba Ci się to, co ma do zaoferowania Answer the Public, ale masz minimalny budżet na narzędzia do pisania dla SEO, być może lepiej będzie zainwestować w inne narzędzie.

Możesz użyć Odpowiedz Sokratesie zamiast tego, który jest podobnym narzędziem.

Jednak Answer the Public jest jednym z najpopularniejszych.

🔥 Zalecana:  5 metryk regresji wyjaśnionych w zaledwie 5 minut – w stronę sztucznej inteligencji


Gramatycznie

Kiedy potrzebujesz niewielkiej pomocy w procesie pisania, Gramatycznie może być dla Ciebie najlepszy.

To narzędzie do pisania treści robi dokładnie to, czego można się domyślić z nazwy: dokładniej przygląda się Twojej gramatyce, pisowni i stylowi pisania.

Dlaczego ma to znaczenie dla procesu pisania SEO?

Posty pełne błędów gramatycznych zasygnalizują Twoim odbiorcom (i Google), że Twoja witryna jest niewiarygodna.

Mogą nie być w stanie powiedzieć, jakie są intencje wyszukiwania dla danego słowa kluczowego, ale mogą pomóc w znaczącym dopracowaniu tekstu w celu zwiększenia przejrzystości.

Ma nawet integrację z Dokumentami Google, dzięki czemu możesz pisać na dowolnej platformie, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Darmowa wersja jest świetna na początek, ale płatna subskrypcja jest niezbędna w Twoim zestawie narzędzi do marketingu treści.

Użytkownicy Premium mają dostęp do asystenta pisania AI, który wykonuje wszystkie poniższe czynności:

 • Zmniejsza rozwlekłość i napina kopię
 • Poprawia typowe i rzadkie błędy gramatyczne w prawie każdym programie, od Microsoft Word po Dokumenty Google
 • Edytuje utwory pod kątem pożądanego tonu
 • Upraszcza złożone zdania

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co może ci zaoferować, zobacz naszą pełną recenzję gramatyki tutaj.


Hemingwaya

Jeśli podoba Ci się narzędzie do pisania treści dostępne w Grammarly, ale szukasz darmowej wersji, Hemingwaya może po prostu pasować do rachunku.

Może analizować istniejące treści, aby pomóc Ci odkryć gramatykę, która musi być jaśniejsza.

Hemingway sprawdza również wszystkie poniższe elementy:

 • Strona bierna
 • Nadmierne użycie przysłówków
 • Rozwlekłe lub złożone zdania

Chociaż nie zawiera asystenta pisania SEO, nadal pomaga uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google, ponieważ będziesz mieć treści wyższej jakości.

Optymalizacja wyszukiwarek naprawdę bierze pod uwagę, jak dobrze napisane są twoje artykuły, aby określić, gdzie powinien cię sklasyfikować.

A Hemingwayapp jest z pewnością jednym z najlepszych darmowych narzędzi do pisania SEO.

Jeśli jednak potrzebujesz obszernej pomocy z gramatyką i stylem pisania, lepiej będzie dla ciebie z płatną subskrypcją Grammarly.


Końcowe przemyślenia: które narzędzia do pisania treści SEO są dla Ciebie odpowiednie?

Niezależnie od tego, czy szukasz asystenta pisania SEO, czy pomocy w udoskonaleniu gramatyki, te narzędzia pomogą Ci zwiększyć ruch organiczny poprzez ulepszenie istniejącej treści lub opracowanie nowej treści zgodnie z docelowymi słowami kluczowymi.

Wyjdź poza podstawowe narzędzia, takie jak Planer słów kluczowych Google, i opanuj SEO na stronie, korzystając z jednych z najlepszych dostępnych narzędzi do pisania treści.

Jedyną trudną częścią jest podjęcie decyzji, które narzędzie będzie dla Ciebie odpowiednie na tym etapie Twojej podróży!