11 najlepszych kart kredytowych na gaz w Kanadzie w maju 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 11 najlepszych kart kredytowych na gaz w Kanadzie w maju 2023 r

Najlepsze karty kredytowe na gaz w Kanadzie pomagają zmniejszyć finansowy wpływ zakupów gazu na Twój portfel.

Ponieważ oferują punkty, które możesz wymienić na nagrody podróżne lub zwrócić prawdziwą gotówkę przy dystrybutorze, dobra karta paliwowa jest cenna, jeśli prowadzenie samochodu jest częścią Twojego codziennego życia.

Wiele z wymienionych poniżej kart znajduje się również na mojej liście najlepszych kart kredytowych w Kanadzie, a niektóre oferują wyjątkowe ubezpieczenie wynajmu samochodu.

Zagłębmy się.

Najlepsze karty kredytowe na gaz w Kanadzie w maju 2023 r

Polecana oferta kart kredytowych na gaz

Najlepsze karty kredytowe na gaz bez opłat rocznych

Jeśli nie lubisz płacić rocznych opłat za karty kredytowe, poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie karty kredytowe bez opłat rocznych.

Porada profesjonalisty: Karty te oferują zwrot z zakupu gazu, który jest konkurencyjny nawet w porównaniu z kartami kredytowymi premium.

1. Mandarynkowa karta kredytowa ze zwrotem pieniędzy

 • Nagrody za gaz: Do 2% zwrotu gotówki (15% zwrotu gotówki w ramach promocji)

Karta kredytowa Tangerine Money-Back jest jedną z najlepszych kart cash back w Kanadzie na zakup gazu.

Oferuje nieograniczony zwrot gotówki w wysokości 2%, gdy wydasz w maksymalnie trzech wybranych kategoriach i zwrot gotówki w wysokości 0,5% na wszystko inne.

Kategorie zakupów, z których możesz wybierać, obejmują gaz, artykuły spożywcze, restauracje, drogerię, cykliczne płatności za rachunki, rozrywkę, transport publiczny i parking oraz hotele.

Zarobiony zwrot gotówki jest wypłacany co miesiąc, więc nie musisz czekać do końca roku, zanim uzyskasz do niego dostęp.

Dodatkowe korzyści oferowane przez tę kartę obejmują transfer salda w wysokości 1,95% przez 6 miesięcy, ochronę zakupów i rozszerzoną gwarancję.

Przez ograniczony czas nowi posiadacze kart kredytowych Tangerine otrzymują premię w wysokości do 100 USD, jeśli wydadzą 1000 USD w ciągu pierwszych 2 miesięcy.

Jeśli Twój dochód osobisty wynosi 60 000 USD lub więcej, możesz również ubiegać się o wersję premium tej karty – Tangerine World Mastercard.

Nie ma również opłat rocznych, wypłaca do 2% zwrotu gotówki i obejmuje ubezpieczenie wypożyczonego samochodu, bezpłatne globalne Wi-Fi, ubezpieczenie urządzenia mobilnego i dostęp do poczekalni na lotnisku.

2. Karta Triangle World Elite Mastercard

 • Nagrody za gaz: 5-7 centów za litr na stacjach Gas+

Karta Triangle World Elite Mastercard to ukryty klejnot, zwłaszcza jeśli regularnie robisz zakupy w sklepach Canadian Tire.

Oferuje 5-7 centów za litr gazu zakupionego w Gas+ i uczestniczących stacjach Husky, co czyni go jednym z najlepszych programów lojalnościowych dotyczących gazu w Kanadzie.

Ponadto zarabiasz 4% Canadian Tire Money, robiąc zakupy w sklepach Canadian Tire, Sport Chek, Mark’s i Atmosphere.

Ponadto zarabiasz 3% od pierwszych 12 000 USD, które wydajesz na zakupy spożywcze rocznie (z wyłączeniem zakupów w Costco i Walmart).

Wreszcie, ta karta oferuje bezpłatny plan pomocy drogowej. Dowiedz się więcej w tej recenzji kart kredytowych Triangle.

Najlepsze karty kredytowe na gaz premium

Najlepsze karty kredytowe premium mają opłaty roczne; jednak zwiększają one również twoje nagrody i oferują korzyści dla VIP-ów.

Te wymienione poniżej oferują mieszankę punktów zwrotu gotówki lub nagród za zakup gazu, kompleksową ochronę ubezpieczeniową i nie tylko.

3. Karta Scotia Momentum Visa Infinite

 • Nagrody za gaz: 2% zwrotu gotówki (10% zwrotu gotówki w promocji)

Karta Scotia Momentum Visa Infinite jest również jedną z najlepszych kart cash back w sklepach spożywczych w Kanadzie.

Po zakończeniu okresu promocyjnego 10% zwrotu gotówki otrzymasz 4% zwrotu gotówki za zakupy spożywcze i płatności cykliczne, 2% zwrotu gotówki za paliwo i codzienny transport oraz 1% za wszystko inne.

Pakiet świadczeń ubezpieczeniowych obejmował ubezpieczenie urządzenia mobilnego, podróżną opiekę medyczną, opóźnienie lotu, odwołanie podróży, wynajem samochodu, ubezpieczenie wypadkowe w podróży i wiele innych.

4. Karta Neo Essentials na co dzień

 • Nagrody za benzynę: 1,5-krotny zwrot gotówki na uczestniczących stacjach benzynowych
 • Wymagany minimalny dochód: nie dotyczy

Korzyści z Neo Card™ plus Everyday Essentials sprawiają, że ta karta staje się jedną z najlepszych kart paliwowych, z których możesz korzystać. Sprawdzi się również jako doskonała karta nagród w sklepie spożywczym.

🔥 Zalecana:  XEF ETF Review 2023: Wyjaśnienie iShares Core MSCI EAFE IMI Index ETF

Podczas gdy Neo Card™ nie ma opłat rocznych, opcjonalny dodatek Everyday Essentials kosztuje 8,99 USD miesięcznie i zapewnia wartość szacowaną na 30 USD miesięcznie i ponad 170 USD rocznie.

Posiadacze kart zazwyczaj zarabiają średnio 5% nieograniczonego zwrotu gotówki, gdy robią zakupy w ponad 10 000 lokalizacji w Kanadzie. Dzięki bonusowi Everyday Essentials otrzymujesz 1,5x więcej gotówki u partnerów na stacjach benzynowych i wyłączny dostęp do ofert sieci stacji benzynowych, takich jak Husky i Chevron.

Nie można zapomnieć o zwiększonej stopie zwrotu gotówki (1,5x) przy zakupach artykułów spożywczych w hurtowniach, takich jak Costco i Walmart, oraz specjalistycznych sklepach partnerskich z żywnością i alkoholem.

Wreszcie, możesz cieszyć się ochroną ubezpieczeniową na życie, która obejmuje salda Twojej karty kredytowej.

5. Złota karta American Express Scotiabank

 • Nagrody za gaz: 3 punkty za każdego wydanego dolara

Scotiabank Gold American Express Card to karta premium, o którą łatwo się ubiegać.

Oferuje 20 000 punktów bonusowych nowym posiadaczom kart, którzy wydadzą 1000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy, a także dodatkowe 20 000 punktów, jeśli wydasz 7500 USD w pierwszym roku (łącznie 400 USD).

Zarabiasz 5 punktów za 1 dolara wydanego na artykuły spożywcze, posiłki i rozrywkę; 3 punkty za 1 dolara wydanego na benzynę i codzienny transport; i 1 punkt za dolara na wszystko inne.

Ta karta jest jedną z nielicznych kart kredytowych w Kanadzie, która nie pobiera 2,5% opłaty za zakupy w obcej walucie.

Oferuje kompleksowy pakiet ubezpieczeń podróżnych (8 rodzajów), a użytkownicy otrzymują zniżkę na członkostwo Priority Pass z dostępem do ponad 1200 poczekalni lotniskowych na całym świecie.

6. Kobaltowa karta American Express

 • Nagrody za gaz: 2 punkty za każdego wydanego dolara

Karta American Express Cobalt jest jedną z najlepiej ocenianych kart kredytowych w kraju pod względem zwrotu gotówki i nagród w podróży.

Oferuje 5 punktów za 1 dolara wydanego na kwalifikujące się zakupy żywności; 3 punkty za 1 dolara wydanego na usługi przesyłania strumieniowego; 2 punkty za 1 dolara wydanego na gaz i tranzyt oraz 1 punkt za dolara wydanego na wszystko inne.

Możesz wymieniać swoje punkty na różne nagrody, w tym podróże, salda na wyciągu z karty kredytowej, zakupy na Amazon.ca i nie tylko.

Ta karta premium oferuje 9 rodzajów ubezpieczeń i dostęp Front Of The Line do różnych doświadczeń VIP.

Ta recenzja AMEX Cobalt obejmuje wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

7. Karta SimplyCash firmy Amex

 • Nagrody za gaz: 1,25% nieograniczonego zwrotu gotówki

Dzięki tej karcie możesz zarobić 2% zwrotu gotówki za benzynę na kwalifikujących się stacjach w Kanadzie i możesz jej używać wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Amex.

Możesz również otrzymać 2% zwrotu gotówki na zakupy spożywcze do 300 USD rocznie i 1,25% na wszystkie inne wydatki bez limitu.

Możesz nawet otrzymać ubezpieczenie podróżne, jeśli użyjesz swojej karty do rezerwacji podróży, a American Express Experiences oferuje kilka korzyści.

Jest to karta bez opłat, nie ma też opłaty rocznej za karty dodatkowe. RRSO wynosi 20,99% dla zakupów i 21,99% dla zaliczek gotówkowych.

8. Karta MBNA Rewards Platinum Plus Mastercard

 • Nagrody za gaz: 2 punkty za 1 dolara

MBNA Rewards Platinum Plus Mastercard to najlepsza karta kredytowa na zakupy gazu i nagrody podróżne.

Oferuje 2 punkty za każdego dolara wydanego na kwalifikujące się zakupy gazu, artykułów spożywczych i restauracji. Należy pamiętać, że dla każdej z tych kategorii obowiązuje roczny limit w wysokości 5000 USD.

Wszystkie inne wydatki zarabiają według stawki 1%, a punkty możesz wymienić na kredyt na wyciągu lub wykorzystać je na podróże, karty podarunkowe i towary.

Ta karta oferuje również ochronę zakupu i rozszerzoną gwarancję.

9. Trójkąt Mastercard

 • Nagrody za gaz: 5-7 centów za litr na stacjach Gas+

Triangle Mastercard nie ma opłaty rocznej. Możesz użyć tej karty, aby zarobić Canadian Tire (CT) Money, gdzie 1 $ w CT Money równa się 1 $.

Możesz odzyskać 0,05 USD za litr w lokalizacjach Gas+ i Essence+ w CT Money. Możesz również zarobić 4%, wydając w Canadian Tire i sklepach partnerskich, takich jak Sport Chek i Party City, 1,5% zwrotu na artykuły spożywcze i 0,5% na wszystko inne.

🔥 Zalecana:  Porównanie Wealthsimple i Robinhood na rok 2023

RRSO wynosi 19,99% w przypadku zakupów i 22,99% w przypadku zaliczek gotówkowych i nie ma wymogu rocznego dochodu.

10. Mastercard finansowy na PC

 • Nagrody za benzynę: 30 punktów za litr benzyny na stacjach Esso/Mobil

Karta PC Mastercard jest bezpłatna i umożliwia zbieranie punktów PC Optimum, które można wymienić w ponad 4500 lokalizacjach. Jest to popularny program nagród, który ułatwia zdobywanie i wymienianie punktów.

Możesz zaoszczędzić zarówno na stacjach Esso, jak i Mobil, gdzie możesz zarobić 30 punktów za litr lub więcej.

Istnieje również wiele innych sposobów na zdobywanie punktów. Na przykład możesz zdobyć 10 punktów za każdego dolara wydanego na artykuły spożywcze w Loblaws i sklepach partnerskich.

Ma minimalny dochód osobisty w wysokości 80 000 USD lub minimalny dochód gospodarstwa domowego w wysokości 150 000 USD. RRSO wynosi 20,97% w przypadku zakupów i 22,97% w przypadku zaliczek gotówkowych.

11. Karta BMO CashBack World Elite Mastercard

 • Nagrody za gaz: 3% zwrotu gotówki za gaz (maksymalne miesięczne wydatki 300 USD)

Dzięki karcie BMO CashBack World Elite Mastercard otrzymujesz 3% zwrotu gotówki za zakupy gazu i ładowanie pojazdu.

Ponadto możesz zarobić 5% zwrotu gotówki na zakupach spożywczych, 4% na tranzycie, 2% na powtarzających się rachunkach i 1% na wszystkim innym.

Możesz odzyskać gotówkę w dowolnym momencie, jeśli zarobiłeś 1 USD lub więcej. Posiada również dodatkowe korzyści, takie jak pomoc drogowa i ubezpieczenie podróżne.

Ta karta wymaga minimalnego dochodu osobistego w wysokości 80 000 USD lub minimalnego dochodu gospodarstwa domowego w wysokości 150 000 USD. Opłata roczna wynosi 120 USD, a RRSO wynosi 20,99% w przypadku zakupów i 23,99% w przypadku zaliczek gotówkowych.

Najlepsze karty kredytowe na gaz w Kanadzie Podsumowanie

Karty kredytowe Roczna opłata Wymóg dochodowy Nagrody za gaz
Mandarynkowa karta kredytowa ze zwrotem pieniędzy $0 12 000 $ Do 2% zwrotu gotówki
Karta Triangle World Elite Mastercard $0 80 000 $ 5-7 centów za litr na stacjach Gas+
Karta Scotia Momentum Visa Infinite 120 $ 60 000 $ 2% zwrotu gotówki
Karta Neo na co dzień 0 $; Miesięczna subskrypcja za 8,99 USD za korzyści Nie dotyczy Średnio 5% zwrotu gotówki, zapłać dodatkowo za 1,5-krotny wzrost zwrotu gotówki
Złota karta American Express Scotiabank 120 $ 12 000 $ 3 punkty za wydane 1 $
Kobaltowa karta American Express 155,88 $ Nie dotyczy 2 punkty za wydane 1 $
Karta SimplyCash firmy Amex $0 Nie dotyczy 2% zwrotu gotówki
Karta MBNA Rewards Platinum Plus Mastercard $0 Nie dotyczy 2 punkty za wydane 1 $
Trójkąt Mastercard $0 Nie dotyczy 0,05 USD za litr z powrotem w lokalizacjach Gas+ i Essence+
Mastercard finansowy PC $0 80 000 $ 30 punktów PC Optimum za litr na stacjach Esso i Mobil
BMO Cash Back World Elite Mastercard 120 $ 80 000 $ 3% zwrotu gotówki

Co to jest karta kredytowa na gaz?

Jeśli wydajesz dużo pieniędzy na gaz, zrozumiałe jest, że chcesz zaoszczędzić jak najwięcej. Możesz codziennie dojeżdżać do pracy lub regularnie jeździć na duże odległości i niewiele możesz zrobić z cenami benzyny.

Ale wybór odpowiedniej karty kredytowej może mieć duże znaczenie.

Karty kredytowe na gaz są jak zwykłe karty kredytowe i używasz ich do codziennych wydatków. Zapewniają jednak dodatkowe korzyści przy zakupie gazu.

Może to mieć formę zwrotu gotówki lub punktów nagród, które można wykorzystać na zniżki i inne korzyści.

Niektóre karty kredytowe są również bezpośrednio powiązane z firmami gazowymi, więc punkty lub zwrot gotówki można uzyskać tylko na ich stacjach paliw.

Zalety i wady kart kredytowych na gaz

Istnieje kilka zalet i wad, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o korzystanie z karty kredytowej na gaz w Kanadzie:

Plusy:

 • Oszczędzaj pieniądze na zakupach gazu, korzystając ze zwrotu gotówki lub punktów lojalnościowych.
 • Korzystaj jednocześnie z innych korzyści, takich jak zwrot gotówki lub punkty lojalnościowe za zakupy w innych kategoriach.
 • Możesz znaleźć dobre bonusy za rejestrację, takie jak wyższy zwrot gotówki lub dodatkowe punkty.
🔥 Zalecana:  Sean Gourley, dyrektor generalny i założyciel Primer — seria wywiadów

Cons:

 • Możesz znaleźć lepsze nagrody z innym rodzajem karty kredytowej. Ogólne karty kredytowe mogą mieć lepsze stawki zwrotu gotówki, nawet jeśli nie są uważane za karty kredytowe na gaz.
 • Niektóre karty mogą mieć limity zarobków, ograniczające zwrot gotówki lub nagrody, które możesz zdobyć.
 • Karty gazu mogą ograniczać sposób korzystania z nagród. Możesz chcieć wykorzystać nagrody na inne rzeczy zamiast gazu, w takim przypadku ogólny program nagród może być bardziej odpowiedni.

Jak wybrać kartę kredytową na gaz

Wybierając kartę kredytową na gaz w Kanadzie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby dokonać najlepszego wyboru.

Najpierw dowiedz się o nagrodach. Czy chcesz otrzymać zwrot gotówki lub punkty nagrody? Porównaj różne kwoty oferowane przez różne karty. Na przykład, chociaż niektórzy mogą mieć lepsze stawki zwrotu gotówki za gaz, spójrz też na inne nagrody.

Dowiedz się o limitach nagród dotyczących zwrotu gotówki. Na przykład niektóre karty mogą oferować wyższą stopę zwrotu gotówki, ale mają niższy roczny limit kwoty, którą możesz zarobić.

Sprawdź opłatę roczną. Niektóre mogą być bezpłatne, a inne mogą wymagać wysokich opłat. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, kupując gaz z uwzględnieniem opłaty.

Czy dostajesz nagrody tylko za płacenie przy pompie? Większość punktów oferuje punkty za wszystkie zakupy na stacjach benzynowych, więc powinieneś wiedzieć, jaką opcję oferuje Twoja karta.

Nie zapomnij spojrzeć na inne funkcje, w tym inne nagrody, które możesz zdobyć, RRSO za zakupy i zaliczki gotówkowe oraz wszelkie inne korzyści, takie jak brak opłat za wymianę walut i ubezpieczenie.

Jak ubiegać się o kartę kredytową na gaz

Ubieganie się o kartę kredytową na gaz jest w większości przypadków prostym procesem. Po zapoznaniu się ze szczegółami karty i dokonaniu wyboru zazwyczaj można złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej poświęconej kartom kredytowym.

Może istnieć również możliwość złożenia wniosku przez telefon lub nawet osobiście w lokalnym oddziale.

Zanim rozpoczniesz proces aplikacji, sprawdź wymagania. Zwykle obowiązują wymagania dotyczące wieku i miejsca zamieszkania, ale najważniejsze są wymagania dotyczące minimalnego rocznego dochodu osoby lub rodziny.

Większość kart kredytowych na gaz będzie wymagać dobrej oceny kredytowej, aby zostać zaakceptowanym. Jeśli nie masz dobrego wyniku, bądź ostrożny przy składaniu wniosku. Zamiast tego możesz najpierw złożyć wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową i zbudować swoją zdolność kredytową.

Po złożeniu wniosku może się okazać, że wniosek zostanie przyjęty lub odrzucony niemal natychmiast. Jeśli zostanie zaakceptowana, dostawca prześle Ci kartę, którą możesz aktywować i zacząć z niej korzystać.

Często Zadawane Pytania

Jaka karta kredytowa jest najlepsza dla stacji benzynowych w Kanadzie?

Istnieje kilka dobrych kart kredytowych dla stacji benzynowych w Kanadzie. Naszym zdaniem karta American Express Cobalt jest najlepszą kartą kredytową na gaz premium, a karta kredytowa Tangerine Money-Back jest najlepszą kartą kredytową na gaz bez opłat.

Jaka jest najlepsza tranzytowa karta kredytowa?

Wybór najlepszej tranzytowej karty kredytowej zależy od Twoich wymagań, na przykład od tego, czy chcesz otrzymać zwrot gotówki, czy punkty lojalnościowe. Uważamy, że karta kobaltowa American Express to dobra opcja, ale przejrzyj karty w tym przewodniku, aby znaleźć najlepszą dla siebie.

Jakie są najlepsze karty kredytowe dla kierowców pojazdów elektrycznych?

Kilka kart kredytowych zapewnia korzyści związane z ładowaniem na stacjach EV, w tym BMO Cash Back World Elite Mastercard.

Która stacja benzynowa ma najlepsze nagrody w Kanadzie?

Popularny jest program Petro Points firmy Petro-Canada, ale dobre programy mają też firmy Esso i Shell.

Czy płacenie za gaz kartą kredytową to dobry pomysł?

Tak, jeśli masz kartę kredytową, która oferuje nagrody za zakupy gazu.

Która karta kredytowa Amex jest najlepsza na paliwo?

Polecamy kartę American Express Cobalt Card, jeśli chcesz wydać kartę kredytową Amex na zakupy paliwa.

Czy gazowe karty kredytowe budują kredyt?

Tak, wszystkie karty kredytowe, w tym karty kredytowe na gaz, budują kredyt, o ile dokonujesz miesięcznych płatności na czas.

Jaka jest najlepsza biznesowa karta kredytowa na gaz?

Jeśli potrzebujesz biznesowej karty kredytowej na gaz, możesz rozważyć kartę biznesową Esso i Mobil lub kartę biznesową CIBC Aeroplan Visa Business, ale istnieją inne opcje.