10 wskazówek na dzień, aby przygotować się na sukces

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 wskazówek na dzień, aby przygotować się na sukces

Jeśli chodzi o różne sposoby na produktywny dzień, istnieje kilka świetnych wskazówek na ten dzień, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele.

Jeśli czujesz, że utknąłeś w rutynie, może być trudno się z niej wydostać i wrócić na właściwe tory, aby osiągnąć sukces.

Ale jak udowodniło wiele osób, konsekwentne stosowanie niektórych z tych wskazówek na dobry dzień zaczniesz budować podstawy, aby móc osiągnąć swoje cele.

Teraz, tutaj, skupiamy się przede wszystkim na pomaganiu Ci w osiąganiu celów finansowych, niezależnie od tego, czy jest to rozpoczęcie tej pobocznej krzątaniny, zniszczenie tego długu, czy budowanie drogi do wolności finansowej.

A wszystko to z pewnością może ci w tym pomóc! Ale te codzienne wskazówki mogą również z łatwością pomóc w opanowaniu innych obszarów życia.

W końcu to nie przypadek, że Thomas Corley, który spędził pięć lat na badaniu codziennych nawyków 177 milionerów, którzy sami dorobili się majątku, znalazł w swojej książce Zmień swoje nawyki, zmień swoje życie że większość z nich miała „codzienne nawyki [that] dyktuj, jak odniesiesz sukces lub porażkę w życiu” – wiele z nich przedstawiono poniżej.

Wskazówki, jak sprawić, by Twój dzień był udany

1.

Wstawaj wcześnie (lub przynajmniej o stałej porze)

Jeśli książki lubią Klub 5 rano trzeba wierzyć, wstawanie bladym świtem (lub wcześniej!) jest kluczem do rozwiązania wszystkich problemów.

I szczerze mówiąc, jako ktoś, kto kilka razy w tygodniu wstaje o 5:45 rano, żeby iść na siłownię (a w dni nietreningowe wstaje wcześnie, żeby popracować po mojej stronie), zdecydowanie mogę polecić wypróbowanie na zewnątrz. Dla mnie najlepszą częścią jest świadomość, że już coś osiągnąłem, zanim w większości ludzi włączyły się alarmy.

Ale prawdą jest również, że nie wszyscy są stworzeni do szalonych wczesnych pobudek, takich jak te.

Jeśli więc dołączenie do klubu o 5 rano nie jest dla Ciebie, postaraj się przynajmniej ustawić własny budzik na czas, który da Ci szansę na dobry początek dnia – i rób to konsekwentnie każdego dnia, aby wejść w rutynę.

Oznacza to, że jeśli zostawisz tylko tyle czasu, aby wypić kawę, wziąć szybki prysznic i wybiec do pracy lub szkoły, już zaczynasz dzień w panice.

Zamiast tego daj sobie możliwość stworzenia podstaw produktywnego dnia, nie będąc w całkowitym pośpiechu, gdy tylko wstaniesz.

Chcieć dostać Klub 5 rano jako darmowy audiobook?

Zapisując się do A bezpłatny 30-dniowy okres próbny Audiblebędziesz odbierz dwa darmowe audiobooki – które możesz zachować na zawsze, nawet jeśli anulujesz subskrypcję przed końcem okresu próbnego!

2.

Zjedz śniadanie

Może to zabrzmieć banalnie, ale nie bez powodu eksperci twierdzą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia.

Spałeś przez wiele godzin, a twoje ciało potrzebuje paliwa, aby osiągnąć wszystkie te wspaniałe rzeczy, które masz na myśli.

Więc jeśli chodzi o to, co powinieneś robić codziennie, daj swojemu ciału to, czego potrzebuje i dobrze rozpocznij dzień, nawet jeśli jest to tak proste, jak trochę musli lub jogurt.

I tutaj mam powiedzieć, że powinieneś również dążyć do wyeliminowania kofeiny – ale szczerze mówiąc, byłbym kompletnym hipokrytą, gdybym to zalecał.

Jeśli jednak możesz to zrobić, więcej mocy dla ciebie!

3.

Rozpocznij dzień od podsumowania

Niezależnie od tego, czy idziesz dzisiaj do pracy, idziesz do szkoły, opiekujesz się dziećmi, czy też łączysz jedno z powyższych zadań, rozpoczęcie dnia od szybkiego podsumowania zmieni reguły gry.

Nie musisz ich zapisywać ani nic, chociaż to zdecydowanie może pomóc.

Dobrze jest jednak po prostu zachować to jako szybki mentalny proces dotyczący tego, co znajduje się na liście rzeczy do zrobienia.

Wspaniałe w tym jest to, że:

 • Pomóc Ci wyjaśnij, co musisz zrobić
 • Mniej więcej priorytet każda z nich
 • Zastanów się, czy prawdopodobnie nie masz czasu na wszystkie z nich, więc możesz to zrobić ustalić, co można przesunąć na inny dzień
 • Zrób pracowity dzień wydają się łatwiejsze do opanowania
 • Daj ci impuls możesz potrzebować, gdy zaczniesz w myślach odhaczać każdą pozycję

To właśnie te dwa ostatnie uważam za największe korzyści z robienia tego.

Kiedy wiesz, że masz mnóstwo rzeczy do zrobienia, patrzenie na górę oczekujących rzeczy może być całkowicie przytłaczające.

Ale dzieląc listę rzeczy do zrobienia na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu elementy, będziesz znacznie lepiej przygotowany do tego, aby zacząć je wszystkie odkładać.

I nie wiem jak ty, ale odhaczanie rzeczy z listy to jedno z moich ulubionych zajęć (jestem naprawdę zabawny na imprezach).

Jak wspomniano, nie musisz robić listy – chociaż jestem tego wielkim fanem.

Nie potrzebujesz nawet niczego nadzwyczajnego, ponieważ bezpłatna aplikacja, taka jak aplikacja Google Keep, jest więcej niż wystarczająca.

Możesz być zainteresowanym także tym: Jak wzbogacić się z niczego: jedyna strategia, która okazała się skuteczna

4.

Najpierw rób najtrudniejsze rzeczy

Gdy już wiesz, co masz do zrobienia w ciągu dnia, może być kuszące, aby najpierw przejść przez łatwe lub przyjemne rzeczy.

Ale jedną z najlepszych wskazówek na ten dzień jest dla mnie upewnienie się, że najpierw zajmiesz się najtrudniejszymi sprawami.

W szczególności uważam to za naprawdę dobrą wskazówkę, aby Twój dzień w pracy był udany.

Może to być szczególnie skuteczne, jeśli stwierdzisz, że nie chcesz już pracować, a budowanie motywacji do przetrwania dnia pracy staje się coraz trudniejsze.

Nie tylko jesteś bardziej rozbudzony, gdy zaczyna się dzień, ale oznacza to, że nie będziesz musiał spędzać całego dnia na lękaniu się tego zadania.

Zamiast tego weź głęboki oddech i rzuć się w to.

Im szybciej zaczniesz, tym szybciej to się skończy i będziesz mógł skupić się na tym, co naprawdę chcesz zrobić.

5.

Pogrupuj swój czas

Przydzielanie określonych części czasu w ciągu dnia na określone zadania to jeden z najlepszych sposobów na maksymalne wykorzystanie dnia.

Może być kuszące, aby pracować nad czymś, dopóki nie zostanie ukończone.

Ale zanim się zorientujesz, często zabraknie ci czasu na wszystko z listy rzeczy do zrobienia – co może być szczególnie problematyczne, jeśli zostawiłeś coś dla własnej korzyści na później w ciągu dnia, o czym wspomnimy poniżej.

Często oznacza to również, że im dłużej pracujesz nad czymś bez przerwy i bez ustalonego terminu, staniesz się mniej produktywny. Pamiętaj: bycie produktywnym nie zawsze oznacza bycie zajętym.

Zamiast tego spróbuj czegoś takiego jak Technika Pomodoro.

Jest to niezwykle popularny system zarządzania czasem, w którym zasadniczo pracujesz przez 25 minut, a następnie robisz sobie krótką przerwę.

Ma to na celu nie tylko utrzymanie większej koncentracji, ale także daje możliwość przeglądu wykonanej pracy i tego, co należy zrobić.

Alternatywną techniką jest faktyczne zaplanowanie bloków czasu w swoim kalendarzu.

Możesz, powiedzmy, przeznaczyć pół godziny na odpowiadanie na e-maile, godzinę na pracę nad prezentacją dla klienta i kolejne pół godziny na przejrzenie prezentacji, która ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Ale upewniając się, że zatrzymujesz jedno zadanie i zaczynasz następne, gdy kalendarz ci ​​to nakazuje, szybko zauważysz, że stajesz się znacznie bardziej produktywny.

Powiązany: 17 najlepszych cytatów dotyczących planowania finansowego, które zainspirują Twoje pieniądze

6.

Zaplanuj czas na aktywność fizyczną

Wyznaczenie czasu na aktywność fizyczną to jedna z tych codziennych wskazówek, które zawsze widzisz.

Ale to dlatego, że to działa.

Przez tak długi czas zdecydowanie nie stosowałem się do tej rady.

Byłem tak skupiony na budowaniu mojej dodatkowej pracy, że pomyślałem, że każdą wolną chwilę powinienem poświęcić na to.

Ale kiedy zaczęłam robić sobie nawet półgodzinną przerwę na spacer na świeżym powietrzu, byłam zdumiona wpływem na mój stan psychiczny.

To nie tylko dało mi szansę na trochę ruchu, ale także dało czas na zastanowienie się nad wszelkimi problemami, które miałem, a nawet całkowite wyłączenie.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że rzeczywiście zauważyłem różnicę w mojej produktywności, gdy wróciłem przed komputer.

Nie musisz iść na siłownię ani nawet pobiegać.

Ale po prostu odejście od ekranu lub wszelkich życiowych frustracji i trochę ruchu zdziała cuda zarówno dla twojego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

7.

Wyznacz blok czasu na własne cele

Wspomniałem wcześniej, jak planowanie czasu może naprawdę pomóc w produktywności, ale jedną rzeczą, którą należy dodać, aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień, jest upewnienie się, że masz czas na osiągnięcie własnych celów.

Myślenie, że możesz spędzić każdą minutę dnia, pracując nad swoimi celami, jest oczywiście nierealistyczne.

Ale z drugiej strony brak czasu na to może być niesamowicie demotywujący i sprawiać, że wydaje się to niemożliwe do osiągnięcia.

Zamiast tego upewnienie się, że masz przynajmniej trochę wolnego czasu, aby przyczynić się do ich realizacji, znacznie pomoże ci sprawić, by każdy dzień był tego wart.

Na przykład w przypadku jakichkolwiek celów finansowych możesz mieć:

 • Chcesz zaoszczędzić więcej pieniędzy? Poświęć raz w tygodniu czas na przygotowanie planu posiłków i poświęć kilka godzin w weekend na przygotowanie posiłków, aby nie ulec pokusie, by w ciągu tygodnia wyjść na wynos.
 • Próbujesz zmieścić się w budżecie? Raz w tygodniu wygospodaruj godzinę spokoju, aby dać sobie szansę na przejrzenie swoich wydatków i sprawdzenie, jak dobrze je kontrolujesz – lub gdzie można je poprawić.
 • Budowanie bocznego zgiełku? Daj sobie około godziny dziennie (być może zanim reszta domu się obudzi lub po tym, jak pójdą spać), aby nad tym popracować.
 • Chcesz przekonać partnera do swojego nowego sposobu myślenia o pieniądzach? Zaplanuj randkę finansową jeden wieczór w tygodniu, aby przejrzeć swoje finanse, przedyskutuj, gdzie oboje chcielibyście, aby były wasze finanse w nadchodzących latach i wspólnie przygotujcie osobisty plan finansowy.

  W końcu pieniądze naprawdę dają szczęście, także dla par!

8.

Przygotuj się na następny dzień

Kiedy szukasz sposobu, aby zrobić więcej w ciągu jednego dnia, tak naprawdę to fundament, który ustaliłeś poprzedniego dnia, będzie miał największy wpływ.

Oznacza to, że nauczenie się, jak przygotować się do dnia poprzedniego wieczoru, może być świetnym sposobem na rozpoczęcie każdego dnia na właściwej stopie.

Może to być tak proste, jak przygotowanie ubrania do ćwiczeń poprzedniego wieczoru, więc po prostu musisz je złapać i założyć, gdy jeszcze się obudzisz.

Może to również obejmować uporządkowanie miejsca pracy, tak aby następnego dnia wszystko było starannie przygotowane, abyś mógł osiągnąć swoje cele bez zbędnego bałaganu – naprawdę dużo czasu.

Przygotowanie lunchu na wynos może oznaczać, że możesz go po prostu wziąć w drodze do pracy lub szkoły, oszczędzając sobie konieczności ponownego kupowania go w tej drogiej kawiarni.

Ale może to być również tak proste, jak mentalne przygotowanie się na następny dzień – co może być równie ważne jak wszystkie przygotowania fizyczne, zwłaszcza jeśli pójście do pracy nie jest najbardziej ekscytującą perspektywą na świecie i musisz zmotywować się do zarabiania pieniędzy.

9.

Odpoczywaj

Jedną z najbardziej udanych wskazówek na dzień, którą widzisz wszędzie, jest wystarczający odpoczynek.

To jedna z tych rzeczy, które wiemy, że powinniśmy zrobić, a jednak większość z nas tego nie robi.

Ale to naprawdę jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby mieć udany dzień.

Bez wystarczającej ilości odpoczynku twój mózg ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem, twoje ciało nie ma tego, czego potrzebuje, aby być tak produktywnym, jak chcesz, a wkrótce twoje zdrowie psychiczne może zacząć ucierpieć.

Dlatego planując swój dzień, nawet jeśli jest to dość luźne, upewnij się, że harmonogram obejmuje wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do spania i faktycznie spać (nie leżeć i przeglądać Instagram przez następne dwie godziny).

Osiem godzin odpoczynku jest dobre dla twojego poziomu energii, dobrego stanu psychicznego, dobrego dla twoich emocji… jest nawet dobre dla twojej skóry! A kiedy chcemy osiągnąć nasze cele w świecie, który jest już wystarczająco zajęty, z pewnością jest to najłatwiejsza wygrana?

10.

Pamiętaj, że dobrze jest nie robić wszystkiego

Biorąc pod uwagę wszystkie te wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swój dzień, kuszące może być interpretowanie tego tak, jakby nieosiągnięcie celu było porażką z twojej strony.

Ale zawsze powinniśmy pamiętać, że dobrze jest nie być w stanie zrobić wszystkiego.

Jasne, możesz naprawdę chcieć, aby twoja nowa strona odniosła nowy sukces lub jesteś bardzo zaangażowany w ten nowy schemat ćwiczeń… ale masz też dzieci i rodzinę, pracę i wszystko inne, co wymaga twojej uwagi.

Dlatego dobrze jest zdać sobie sprawę, że jesteś tylko jedną osobą, a doba ma tylko 24 godziny.

Nie wszystko jest możliwe każdego dnia – i to jest w porządku.

Po prostu nie pozwól, aby nieosiąganie celów stało się nawykiem, ponieważ może to sugerować, że masz inne problemy na drodze.

W tej kwestii książka Nawyki atomowe zmienia życie, serio.

(I pamiętaj o tych dwóch bezpłatnych audiobookach, o których wspomnieliśmy, że możesz je zdobyć bezpłatną wersję próbną Audible? Możesz łatwo użyć tego, aby złapać Audiobook Atomic Habits za darmo!)

Jaka jest jedna rzecz, która może natychmiast poprawić Twój dzień?

Zapewnienie wystarczającej ilości snu to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby natychmiast poprawić swój dzień.

Nie tylko zapewni ci to wystarczającą ilość energii, aby przetrwać dzień, ale jest też świetnym resetem twojego stanu psychicznego i fizycznego, który pomoże ci być tak produktywnym, jak to tylko możliwe.

W rzeczywistości istnieją wszelkiego rodzaju udowodnione korzyści zdrowotne do wystarczającej ilości snu, na przykład będziesz mniej chorować, masz większe szanse na utrzymanie prawidłowej wagi, pomaga to uniknąć problemów, takich jak cukrzyca i choroby serca i nie tylko.

Ale na bardziej podstawowym poziomie, wszyscy mieliśmy te dni, kiedy jesteś w absolutnym funku z powodu złego snu.

Jeśli więc możesz tego uniknąć, odpowiednio odpoczywając, od razu przygotujesz się na znacznie lepszy dzień niż w innym przypadku.

Ostatnie przemyślenia na temat najlepszych wskazówek na dany dzień

Niezależnie od tego, co próbujesz teraz osiągnąć w swoim życiu, wypracowanie, jak najlepiej wykorzystać swój dzień, może naprawdę pomóc w jak najefektywniejszym wykorzystaniu tych godzin.

Zdecydowanie nie jestem jedyną osobą, która dotarła do końca dnia i zastanawiała się, gdzie podziały się wszystkie godziny.

Podobnie, możesz mieć na myśli wszystkie te wspaniałe cele, ale wydaje się, że nigdy nie masz szansy na osiągnięcie żadnego z nich.

Tak czy inaczej, właśnie dlatego posiadanie pomysłów na to, jak najlepiej wykorzystać swój dzień i uczynić go niesamowitym, może naprawdę pomóc.

Nie wszystkie z tych wskazówek dotyczących dobrego dnia mogą być przydatne każdego dnia.

W końcu prawdziwe życie może stanąć na drodze.

Ale niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twój dzień w pracy był udany, osiągnąć swoje cele finansowe (lub inne!) Lub po prostu szukasz rzeczy, które mogą natychmiast poprawić Twój dzień, te wskazówki na pewno mogą pomóc.

🔥 Zalecana:  WhatsApp nie odbiera wiadomości? 11 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)