10 sposobów naprawy, jeśli WhatsApp nie działa

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 sposobów naprawy, jeśli WhatsApp nie działa

WhatsApp to jeden z najczęściej używanych programów do wysyłania wiadomości, połączeń wideo i połączeń głosowych. Czasami może przestać działać po pewnym czasie używania programu. Może to mieć różne przyczyny. Jeśli masz problemy z wysyłaniem wiadomości lub aplikacja WhatsApp uległa awarii, ten artykuł jest dla Ciebie. Na szczęście w większości przypadków można szybko rozwiązać ten problem. Poniżej przedstawimy Ci dziesięć metod naprawy WhatsApp, gdy nie działa ona na Twoim telefonie.

Uwaga: kroki wymienione w różnych metodach mogą się nieznacznie różnić w Twoim telefonie. Ogólnie rzecz biorąc, kroki są podobne, ale nazwy każdej opcji mogą być nieco inne w Twoim telefonie.

Sprawdź połączenie internetowe telefonu

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, aby korzystać z WhatsApp i wysyłać przez nią wiadomości, jest połączenie internetowe. Jeśli połączenie internetowe telefonu jest wyłączone, najpierw je włącz. Upewnij się, że u góry ekranu telefonu widzisz sygnał Wi-Fi lub internetu komórkowego. Jeśli sygnał połączenia internetowego nie pojawia się, szybkim sposobem rozwiązania tego problemu jest włączenie trybu samolotowego i wyłączenie go po kilku sekundach. Aby upewnić się, że telefon jest połączony z Internetem, możesz użyć przeglądarki lub innej aplikacji wymagającej Internetu. Jeśli nie mieli problemu z połączeniem internetowym, ale WhatsApp nadal nie działa, przyczyną tego problemu nie jest połączenie internetowe.

Ale jeśli Twój mobilny internet nie działa dla wszystkich aplikacji, powinieneś rozwiązać problem z połączeniem internetowym.

Jeśli korzystasz z Wi-Fi, pierwszym rozwiązaniem jest wyłączenie i włączenie routera. Jeśli problem nadal występuje, sprawdź połączenie jego przewodów lub poproś eksperta o pomoc w jego rozwiązaniu.

Jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych, przejdź do następującej ścieżki i włącz komórkową transmisję danych:

Ustawienia > Sieć i Internet > Karty SIM

I włącz komórkową transmisję danych.

Zwróć uwagę, że jeśli nie jesteś w swoim kraju, również włącz roaming (może to wiązać się z dodatkowymi opłatami).

🔥 Zalecana:  13 uzasadnionych sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy, pracując w domu

Uruchom ponownie telefon

Niektóre problemy, z którymi borykamy się w niektórych aplikacjach, wynikają z drobnych błędów. Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów ich naprawy jest ponowne uruchomienie telefonu. Ponowne uruchomienie telefonu może rozwiązać wiele problemów. Dlatego przed wypróbowaniem innych metod wyłącz telefon i włącz go ponownie.

Ponowne uruchomienie telefonu może przebiegać różnie w zależności od marki i modelu telefonu:

Telefony z Androidem:

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania telefonu przez kilka sekund.
 2. Gdy kilka opcji zniknie z ekranu, stuknij Uruchom ponownie lub Uruchom ponownie.

iPhone X, 11, 12, 13 lub nowszy

 1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk głośności i przycisk boczny, aż zobaczysz suwak wyłączania.
 2. Przeciągnij suwak i poczekaj 30 sekund, aż urządzenie się wyłączy.
 3. Teraz włącz telefon, naciskając i przytrzymując boczny przycisk, aż zobaczysz logo Apple.

iPhone’a 6, 7, 8 lub SE

 1. Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk i poczekaj, aż zobaczysz suwak wyłączania.
 2. Przeciągnij suwak, a następnie poczekaj 30 sekund, aż się wyłączy.
 3. Włącz telefon, naciskając i przytrzymując boczny przycisk, aż zobaczysz logo Apple.

Jeśli Twój WhatsApp nie jest aktualny, zaktualizuj go

Gdy chcesz aktywować nowe funkcje aplikacji, aktualizujesz ją, ale czasami powinieneś zaktualizować aplikację, aby rozwiązać niektóre z jej problemów. Zwykle najnowsze wersje aplikacji służą do naprawiania błędów poprzednich wersji.

 • Wejdź do Google Play, aby zaktualizować WhatsApp i rozwiązać problem z tym, że WhatsApp nie działa na telefonach z Androidem. Następnie wpisz WhatsApp w polu wyszukiwania, kliknij jego ikonę i zaktualizuj ją.
 • Jeśli korzystasz z telefonów z systemem iOS, przejdź do App Store. Podobnie jak Google Play, wyszukaj Whatsapp i dotknij jego ikony. Następnie kliknij przycisk aktualizacji.

Zamknij i ponownie otwórz aplikację

Możesz zamknąć program raz i otworzyć go ponownie. Podczas otwierania programu może wystąpić błąd lub część aplikacji może nie działać poprawnie. W tej sytuacji możesz zamknąć aplikację i wejść do niej ponownie. Możesz nawet raz wylogować się z konta WhatsApp i zalogować ponownie. W ten sposób możesz zabić robale.

🔥 Zalecana:  Zdjęcia z Facebooka nie ładują się? 10 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp

Gdy otworzysz Whatsapp, przechowuje on niektóre pliki tymczasowe, które można otworzyć szybciej przy następnym użyciu. Te pliki tymczasowe czasami ulegają uszkodzeniu i stają się nieaktualne. To sprawia, że ​​​​stajesz przed problemem nie otwierania WhatsApp. Powinieneś więc wyczyścić pamięć podręczną aplikacji, aby go rozwiązać.

Jak wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na Androidzie?

 1. Iść do Ustawienia.
 2. Wybierać Składowanie.
 3. Uzyskiwać Wyczyść pamięć podręczną.
 4. Uzyskiwać Wyczyść ponownie aby to potwierdzić.

Jak wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na iOS?

 1. Iść do Ustawienia.
 2. Wybierać Ogólny.
 3. Uzyskiwać Przechowywanie i użycie iCloud.
 4. Wybierać Zarządzaj pamięcią czyli pod Użycie iCloud.
 5. Znajdować WhatsApp i kliknij na to.
 6. Uzyskiwać Wyczyść dane.

Może serwery WhatsApp są wyłączone

Możliwe, że problem z tym, że WhatsApp nie działa na iOS i Androidzie, nie wynika z twojego telefonu. Czasami dzieje się tak, ponieważ usługa nie działa. Więc nie możesz nic zrobić. Musisz poczekać, aż WhatsApp naprawi ten problem, i wtedy możesz z niego korzystać. Łatwym sposobem sprawdzenia, czy przyczyną problemu są serwery WhatsApp, jest skorzystanie z witryny Down Detector. Ta witryna pomoże Ci dowiedzieć się, czy problemem są serwery WhatsApp. Wejdź na tę stronę i wpisz WhatsApp w polu wyszukiwania.

Zezwól na wszystkie uprawnienia do WhatsApp

Niektóre problemy z WhatsApp polegają na tym, że nie zezwoliłeś WhatsApp na dostęp do niektórych ważnych informacji w telefonie. Na przykład, jeśli nie zezwoliłeś WhatsApp na dostęp i synchronizację kontaktów, na liście kontaktów WhatsApp nie będzie żadnych kontaktów. Jeśli chcesz wysłać swój głos, powinieneś zezwolić WhatsApp na dostęp do mikrofonu i nagrywanie dźwięku. Ale jeśli odmówiłeś dostępu celowo lub przez pomyłkę, będziesz miał kłopoty. Jak należy rozwiązać ten problem?

 1. Idź do Ustawienia aplikacja.
 2. otwarty Aplikacje.
 3. Znaleźć WhatsApp aplikacja na liście.
 4. Wybierać Uprawnienia.
 5. Zezwól na dostęp do wszystkiego pod Niedozwolony.
🔥 Zalecana:  Projekt uczenia maszynowego w Pythonie Oszustwa związane z kartami kredytowymi krok po kroku… – W stronę sztucznej inteligencji

WhatsApp mógł usunąć Twoje konto

Jeśli nie używasz WhatsApp przez dłuższy czas, WhatsApp automatycznie usunie Twoje konto. Ten okres dla WhatsApp wynosi 120 dni. W tej sytuacji możesz utworzyć nowe konto.

W Twoim telefonie skończyło się miejsce na dane

Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, możesz napotkać problem z niedziałającym WhatsApp. Aby rozwiązać ten problem, należy wyczyścić część pamięci. Aby zwolnić trochę miejsca w telefonie, możesz usunąć programy, filmy i wszystko, czego nie potrzebujesz. Możesz także wyczyścić pamięć podręczną aplikacji za pomocą wspomnianej metody. Możesz przejść do WhatsApp i wykonać następujące czynności:

 1. Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia.
 2. Wybierać Przechowywanie i dane.
 3. Kliknij Zarządzaj pamięcią.
 4. Następnie przejdź do wszystkich rozmów i usuń niepotrzebne.

Włącz dane w tle

Czy otrzymujesz odpowiednie powiadomienie o wiadomości WhatsApp na swoim telefonie? Jeśli nie, być może przypadkowo wyłączyłeś dane w tle. Powinieneś więc przejść do ustawień i włączyć go, aby rozwiązać ten problem.

 1. Idź do Ustawienia.
 2. Wybierać Aplikacje.
 3. Znaleźć WhatsApp aplikacja pod Zobacz wszystkie aplikacje.
 4. Stuknij w Mobilna transmisja danych i Wi-Fi.
 5. Włączyć coś Dane w tle.
 6. Możesz też włączyć Nieograniczone wykorzystanie danych. Ta opcja zapewnia WhatsApp pełny dostęp do danych, nawet gdy jest w trybie oszczędzania danych.