10 rzeczy, które nie są objęte standardowym ubezpieczeniem domu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 rzeczy, które nie są objęte standardowym ubezpieczeniem domu

Myślisz, że typowe ubezpieczenie domu obejmuje wszystko?

Pomyśl jeszcze raz, ponieważ odpowiedź brzmi: „Nie, nie”.

Często nowi właściciele domów są zmęczeni wszystkimi wydatkami, które musieli ponosić – zaliczką, opłatą za przeniesienie gruntu, podatkiem od nieruchomości, wyceną nieruchomości, ankietami, inspekcją domu i innymi kosztami zamknięcia, które z łatwością mogą wynieść tyle samo jako 4% ceny zakupu domu.

Do czasu, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, chcą po prostu zatrzymać wydatki! Decydują się więc na uproszczoną, podstawową polisę ubezpieczeniową domu, która nie zapewnia takiej ochrony, jaka jest potrzebna.

Czasami jednak sytuacja jest odwrotna.

Nowy właściciel domu zastanawia się, ile kosztuje zakup domu, i chcąc chronić swoją największą inwestycję, robi wszystko, aby uzyskać jak najbardziej wszechstronne ubezpieczenie domu.

Żadne podejście nie jest optymalne.

Ubezpieczenie dotyczy prawdopodobieństwa wystąpienia złego lub katastrofalnego zdarzenia oraz konsekwencji, jeśli/kiedy one wystąpią.

Polisy ubezpieczenia domu są różnie pakowane przez różne firmy ubezpieczeniowe.

Jako właściciel domu chcesz mieć równowagę: koszty związane ze złym zdarzeniem i koszty naprawy lub zgłoszenia szkody vs.

koszt ubezpieczenia i ubezpieczyciela podnoszącego składkę po zgłoszeniu szkody.

Aby uzyskać jak najlepszy stosunek jakości do ceny,

  • Weź pod uwagę specyfikę obszaru, w którym mieszkasz, np.

    czy jest to strefa powodziowa?

  • Przyjrzyj się uważnie swoim rzeczom, ich wartości i realnemu kosztowi wymiany
  • Poinformuj swojego ubezpieczyciela, jeśli dokonasz aktualizacji, kupisz nowe zabawki, biżuterię, założysz firmę w domu itp.

    i potwierdź, jaki wpływ ma na to Twoja obecna polisa.

  • Zastanów się, co zapewnia ci spokój umysłu?

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz przejrzeć polisę ubezpieczeniową właściciela domu, aby zobaczyć, co jest objęte, a co nie.

Zaktualizuj swoje ubezpieczenie, jeśli są luki.

Możesz dodać „pasażerów” lub „potwierdzenie” do podstawowej lub standardowej polisy, aby pokryć określone przedmioty lub zdarzenia.

:

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe i kanalizacyjne

Musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie, jeśli chcesz być chroniony w przypadku powodzi lub tworzenia kopii zapasowych kanałów ściekowych i niszczenia piwnicy.

Kwota ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz, będzie zależała od tego, co możesz stracić – na przykład, czy twoja piwnica jest kosztownie odnowiona?

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz nie być w stanie znaleźć ubezpieczenia na wypadek powodzi na lądzie.

Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy powodzie występują bardzo rzadko w Twojej okolicy, co powoduje, że nie ma wystarczającej liczby osób zagrożonych (lub szukających ubezpieczenia), aby umożliwić ubezpieczycielowi odpowiednią wycenę ryzyka.

Zawór zwrotny w piwnicy może zapobiegać niszczeniu piwnicy przez ścieki.

Ponadto posiadanie działającej pompy ściekowej (z akumulatorem zapasowym) może również znacznie pomóc w zapobieganiu lub ograniczaniu szkód spowodowanych powodzią.

Zalania

W przeciwieństwie do powodzi i cofania się kanalizacji odnosi się to do szkód spowodowanych przez „czystą” wodę, takich jak pęknięcie rur wewnętrznych, pęknięcie wodociągu, wadliwe działanie urządzeń (zmywarka do naczyń, pralka itp.).

Przypadkowe uszkodzenia spowodowane przez wodę są zazwyczaj objęte standardową polisą ubezpieczeniową właściciela domu.

Jeśli jednak szkoda jest wynikiem zużycia, oczywistego braku konserwacji lub przeoczenia (takiego jak zamarzanie rur podczas nieobecności właścicieli na wakacjach), ubezpieczyciel może odrzucić roszczenie.

Jeśli będziesz poza domem przez ponad 4 dni, ogólnym wymogiem jest, aby kompetentna osoba codziennie sprawdzała Twój dom.

Domowy biznes

Standardowa polisa ubezpieczeniowa domu nie pokryje w pełni Twojej działalności prowadzonej w domu.

Jeśli klient biznesowy odniesie obrażenia podczas przebywania na terenie Twojej firmy lub sprzęt biznesowy ulegnie uszkodzeniu, Twoje roszczenie może zostać odrzucone.

Jeśli prowadzisz działalność poza domem, poinformuj o tym swojego ubezpieczyciela.

Trzęsienie ziemi

Uszkodzenia wynikające z trzęsień ziemi, zapadlisk, lawin błotnych lub osunięć ziemi zazwyczaj nie są objęte ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie należy wykupić osobno.

Uszkodzenia przez szkodniki

Uszkodzenia własności spowodowane termitami, wiewiórkami, myszami, owadami, ptakami, szopami itp. nie są objęte ubezpieczeniem.

Sprowadzają się one do braku konserwacji i generalnie jesteś zdany na siebie, jeśli wystąpią.

Zatrudnij firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników, jeśli zauważysz gromadzenie się robactwa wokół swojego lokalu.

Biżuteria i rzadkie przedmioty kolekcjonerskie

Biżuteria może być objęta ubezpieczeniem do określonej kwoty (zwykle 6000 USD lub mniej).

Jeśli masz drogą biżuterię, futra, dzieła sztuki i rzadkie przedmioty kolekcjonerskie, będziesz chciał kupić dodatek do aktualnej polisy ubezpieczeniowej właściciela domu.

Akty wojny i terroryzmu

Niektóre rzeczy są uznawane przez firmy ubezpieczeniowe za „nieubezpieczalne” – do tej kategorii należą działania wojenne lub terrorystyczne.

Pojazdy rekreacyjne

Jeśli masz łódź, quada, przyczepę itp., która jest zaparkowana w domu, gdy nie jest używana, skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem, aby upewnić się, że jesteś ubezpieczony.

Może być wymagane dodatkowe pokrycie.

Pęknięcia fundamentów

Jeśli w fundamencie Twojego domu pojawią się pęknięcia, które doprowadzą do wycieku wody, zalania lub pleśni, Twoje roszczenie prawdopodobnie zostanie odrzucone.

Uszkodzenie w tym przypadku jest klasyfikowane jako zużycie lub brak odpowiedniej konserwacji.

Kradzież tożsamości

Jeśli myślisz, że standardowe ubezpieczenie właściciela domu zapewniłoby Ci ochronę w przypadku kradzieży tożsamości (jak miało to miejsce w przypadku niedawnego włamania do Equifax), jesteś w błędzie.

Jeśli chcesz chronić się przed kradzieżą tożsamości lub oszustwem, musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

powiązane posty:

🔥 Zalecana:  10 powodów, by inwestować w złoto w 2023 roku