10 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na TikTok

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na TikTok

Zastanawiasz się, jak zarabiać na TikToku jako rodzic pozostający w domu? Równie dobrze możesz zarabiać na spędzaniu czasu w aplikacji. Oto dokładnie, jak zarabiać na TikTok.

TikTok istnieje dopiero od 2016 roku i nawet w tak krótkim czasie zdołał ugruntować swoją pozycję wśród najlepszych platform mediów społecznościowych na świecie.

Opiekując się dziećmi w ciągu dnia, może być trudno znaleźć sposoby na dodatkowy dochód. Istnieje wiele pobocznych zgiełków, które ci to umożliwiają Praca w domua TikTok jest jednym z nich.

Istnieje mnóstwo sposobów na zdobycie publiczności na TikTok. Niezależnie od tego, czy masz zabawne dzieci, dzielisz się hackami na platformie, czy wolisz tworzyć treści związane ze stylem życia, widzowie uwielbiają oglądać Twoje treści. Po zbudowaniu grona odbiorców istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy na TikTok.

10 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na TikTok

Chociaż nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak zarabiać na TikTok, oto 10 sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy na TikTok:

Doskonały sposób na zarobek dodatkowa gotówka polega na sprzedaży postów sponsorowanych. W ten sposób możesz współpracować z markami, z których korzystasz, i rozmawiać z odbiorcami o tych produktach lub usługach.

Pamiętaj o tym, sprzedając posty sponsorowane na TikTok:

  • Zaleca się wybieranie produktów, którymi się pasjonujesz i w które wierzysz. Na przykład, jeśli Twoi odbiorcy widzą Ciebie lub Twoje dzieci często noszących produkty Adidas, możesz skontaktować się z firmą i poprosić o wspólną pracę nad postem.
  • Bycie kreatywnym w swoich filmach i popisywanie się swoją osobowością jest ważne.
  • Poinformowanie obserwujących, że nie współpracujesz z żadną firmą, ale kochasz tę firmę i/lub wykorzystałeś przeszłość.

2. Programy marketingu afiliacyjnego

Jeśli szukasz jednego z najlepszych sposobów zarabiać pieniądze w Internecie bez poświęcania czasu z dziećmi, marketing afiliacyjny może być idealną opcją.

Możesz promować produkty lub usługi za pomocą marketingu afiliacyjnego i zarabiać prowizję od każdej wygenerowanej sprzedaży. Niektórzy ludzie przedstawiają marketing afiliacyjny tak, jakbyś stał się bogaty z dnia na dzień, ale to nieprawda, wymaga pracy i determinacji.

Aby odnieść sukces, musisz zdobyć dużą liczbę obserwujących na TikTok i tworzyć angażujące treści, które są wystarczająco przekonujące, aby zachęcać do zakupów za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz także używać reklam TikTok do promowania produktów lub usług stowarzyszonych.

Na przykład, jeśli masz znaczną liczbę obserwujących i promujesz produkt, który sprzedaje się za 100 USD, możesz zarobić prowizję w wysokości 10 USD za każdą wygenerowaną sprzedaż. Jeśli uda ci się wygenerować 10 sprzedaży, otrzymasz prowizję w wysokości 100 USD – nieźle jak na pracę, którą możesz wykonywać, gdy twoje dzieci drzemią.

🔥 Zalecana:  Ponad 20 realistycznych ofert pracy, które płacą 5 000 miesięcznie – pomysły online i offline!

3. Twórz i sprzedawaj swoje towary

Jednym ze sposobów zarabiania na TikTok jest tworzenie i sprzedaż towarów. Wykorzystując swoją popularność na platformie, możesz tworzyć koszulki, kubki, etui na telefony i inne przedmioty z Twoją nazwą użytkownika TikTok lub zabawnymi cytatami.

Możesz także oferować rabaty i upominki, aby pomóc rozpowszechnić informacje o Twojej nowej linii towarów. Jeśli włożysz pracę, będziesz w stanie zamienić swoją miłość do TikTok w dochodowe przedsięwzięcie biznesowe.

4. Oferuj płatne konsultacje lub coaching

Chcesz wiedzieć, jak zarabiać na TikTok? Każdy ma unikalny zestaw umiejętności, które opanował.

Możesz wykorzystać ogromny potencjał TikTok do zarabiania pieniędzy, oferując płatne konsultacje lub coaching. Ale oczywiście będziesz musiał pracować, aby zdobyć zwolenników i zdobyć pozycję autorytetu.

Możesz zarabiać na sprzedaży swojej wiedzy, jeśli chcesz uzupełnić swoje dochody. Kursy dotyczące nauki snu dzieci, zachęcania ich do jedzenia warzyw lub organizowania domu to tylko niektóre przykłady, które mogą pasować do twoich umiejętności.

5. Rozwijaj i sprzedawaj konta TikTok

Zasadniczo utworzenie konta TikTok i stosowanie różnych strategii marketingowych w celu zwiększenia liczby obserwujących konto może przynieść dużo pieniędzy. Gdy konto będzie miało znaczną liczbę obserwujących, możesz je sprzedać firmom lub osobom, które chcą dotrzeć do grupy klientów na platformie.

Chociaż ten proces może wydawać się stosunkowo prosty, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz odnieść sukces.

Będziesz potrzebować angażujących treści. Ważne jest również strategiczne podejście do tego, jakich hashtagów używasz i kiedy publikujesz swoje filmy. Będziesz także musiał pracować nad organicznym rozwojem konta; nie ma drogi na skróty do sukcesu, gdy rośnie liczba obserwujących TikTok.

6. Wykorzystaj Fundusz Twórcy TikTok

TikTok Creator’s Fund to pula pieniędzy, którą TikTok odłożył na wypłaty twórcom, którzy tworzą oszałamiające treści. Twórcy przesyłają swoje filmy do funduszu, a następnie TikTok ocenia je i wybiera określoną liczbę, która ma zostać wyróżniona w aplikacji.

Po zatwierdzeniu filmu możesz spodziewać się płatności na podstawie liczby wyświetleń Twoich filmów.

Jeśli chcesz kwalifikować się do selekcji, Twój film musi spełniać określone kryteria, w tym oryginalne i premium treści, które są zabawne i pouczające. Ponadto musisz mieć konto TikTok z co najmniej 10 000 obserwujących.

7. Przeprowadzaj płatne loterie

Jednym ze sposobów zarabiania na TikTok jest organizowanie płatnych wyzwań lub konkursów. Ustanawiając wyzwanie i wymagając od uczestników uiszczenia niewielkiej opłaty za udział, marki mogą gromadzić znaczne przychody, promując swoje produkty lub usługi.

Płatne wyzwania mogą również napędzać sprzedaż towarów fizycznych, takich jak odzież lub akcesoria. Na przykład marka może zorganizować konkurs na zaprojektowanie najlepszego stroju przy użyciu wyłącznie produktów z jej sklepu. Zwycięzca otrzymałby wtedy zniżkę na zakup, a marka generowałaby rozgłos i sprzedaż.

🔥 Zalecana:  Mój telewizor mówi, że nie ma sygnału, ale wszystko jest podłączone

8. Oferuj usługi niezależne

Oferowanie płatnych usług, takich jak tłumaczenie czy projektowanie graficzne. Jeśli masz solidny zestaw umiejętności, z którego inni mogą skorzystać, istnieje duża szansa, że ​​możesz zarabiać pieniądze, udostępniając je jako usługę na TikTok.

Zarejestruj się na niezależnych platformach handlowych i stronach internetowych, takich jak Fiverr, FlexJobs i Upwork, i zacznij pobierać opłaty od klientów za swoje usługi. Ten wysiłek pomoże Ci również zarabiać legalne pieniądze i pracować, gdy tylko będzie to możliwe.

Na przykład możesz być dobrym grafikiem specjalizującym się w logo i usługach edycji, niezależnym pisarzem sprzedającym usługi pisania artykułów i blogów, osobą wprowadzającą dane lub specjalistą ds. Optymalizacji wyszukiwarek, który przeprowadza audyt SEO na Twojej stronie internetowej. Ludzie potrzebują wszelkiego rodzaju dorywczych prac, więc zawsze będziesz miał wystarczająco dużo pracy do wykonania.

9. Zostań konsultantem TikTok

Jako konsultant TikTok będziesz pomagać firmom w poruszaniu się po platformie i tworzeniu treści, które rezonują z użytkownikami. Będziesz odpowiedzialny za pomoc klientom w tworzeniu treści, opracowywaniu strategii i angażowaniu odbiorców.

Więc jeśli jesteś kreatywny i wiesz, jak działają media społecznościowe, zostanie konsultantem TikTok to świetny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki. Możesz określić, kiedy pracujesz i ile godzin robisz, dzięki czemu możesz zaplanować, kiedy dzieci są w szkole lub drzemią.

10. Zainwestuj w funkcję transmisji na żywo TikTok

Choć może się wydawać, że to tylko zabawa i gry, istnieje sposób na zarabianie pieniędzy online na TikTok, prowadząc transmisję na żywo i zbierając wirtualne prezenty od fanów.

Oto jak to działa: kiedy prowadzisz transmisję na żywo w TikTok, widzowie mogą wysyłać Ci wirtualne prezenty, które możesz wymienić na gotówkę. Kwota, którą zarobisz na prezent, zależy od rodzaju prezentu i liczby otrzymanych prezentów.

Wskazówki, jak stać się wirusowym na TikTok

Wirusowość w dzisiejszym świecie napędzanym przez media społecznościowe stała się świętym Graalem dla wielu twórców treści. Pomoże Ci zwiększyć liczbę obserwujących i zarabiać na TikTok.

Chociaż nie ma niezawodnej recepty na sukces, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wirusowe działanie na TikTok.

Zastosuj zasadę 3 sekund

Ta zasada 3 sekund skupia się na kilku pierwszych sekundach filmu. Jeśli nie jesteś w stanie przyciągnąć widzów, nie będą oglądać dalej.

Tworzenie popularnych, angażujących, oryginalnych treści, które mają moc, jest koniecznością. Nadaj odpowiedni ton od samego początku, podając rozwiązanie ważnego dla nich problemu. Kiedy zaczepisz ich na samym początku, będą chcieli oglądać do końca.

🔥 Zalecana:  Jak odblokować konto TikTok w 2023 r. (przewodnik krok po kroku)

Utrzymuj krótką długość wideo

Inną rzeczą, którą częściej można odkryć w filmach wirusowych, jest to, że są one tworzone w krótkich ramach czasowych. Wszystko, co jest kreatywne, wciągające i przyjemne do oglądania, jest utrzymywane w krótkich odstępach czasu, aby utrzymać zainteresowanie widzów.

Możesz porównać ruch lub wskaźnik zaangażowania dla dłuższych filmów do jednej minuty i krótszych filmów do 10 sekund. TikTok ocenia jakość wideo na podstawie średniej długości czasu, w wyniku czego krótsze wersje mają tendencję do osiągania dobrych wyników.

Często zadawane pytania (FAQ) – Jak zarabiać na TikTok

Jak zarabiać na TikTok?

Możesz zarabiać na TikTok przez Paypal lub przelewem bankowym.

Ile pieniędzy możesz zarobić na TikToku?

To, ile pieniędzy możesz zarobić na TikToku, zależy od Twojej strategii monetyzacji. Większość osób na TikTok zarabia niewielką kwotę. Na przykład użytkownik z 10 000 obserwujących może zarobić 50 USD za sponsorowany post, podczas gdy użytkownik ze 100 000 obserwujących może zarobić 500 USD.

Jak szybko możesz zarabiać na TikTok?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od wielu czynników, takich jak nisza, wielkość odbiorców i wskaźnik zaangażowania. Jednak możliwe jest zarabianie przyzwoitych pieniędzy na TikTok, jeśli pracujesz i z czasem zbudujesz wystarczająco dużą liczbę obserwujących.

Wniosek – Jak zarabiać na TikTok

Perspektywy TikToka wydają się nieograniczone. Nawet Mark Zuckerberg, dyrektor generalny konkurenta TikTok Meta/Facebook, przyznał, że TikTok szybko się rozwija, a globalne wydatki konsumentów na aplikację sięgają ok. 2,3 miliarda dolarów.

Zarabianie na modach TikTok jest bardzo wykonalne. Dobra strategia wykorzystania wielu źródeł przychodów, takich jak sponsorowanie marek, reklamy i merchandising, może sprawić, że Twoje niemądre lub informacyjne filmy staną się źródłem dochodu.