10 najlepszych darmowych i płatnych aplikacji do blokowania połączeń spamowych na iPhone’y i telefony z Androidem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych darmowych i płatnych aplikacji do blokowania połączeń spamowych na iPhone’y i telefony z Androidem

W ostatnich latach użytkownicy mobilni byli oblegani przez połączenia spamowe od Robo-dzwoniących, niechcianych rozmówców, a nawet oszustów internetowych. Zgodnie z naszym artykułem na temat spamowania numerów telefonów SMS-ami i połączeniami, Twój pierwszy kontakt z usługodawcą często ujawnia Twoje dane dotyczące wymagań KYC. Ale zazwyczaj na tym się nie kończy.

Wśród automatycznych odpowiedzi, nieautoryzowanych centrów obsługi telefonicznej i prób oszustwa wielu użytkowników telefonów komórkowych otrzymuje obecnie więcej niechcianych połączeń niż połączeń od legalnych kontaktów. A badanie w USA wykazało, że Amerykanie otrzymują średnio 3,7 fałszywych połączeń i 1,5 fałszywych SMS-ów dziennie.

W rezultacie ponad 29 miliardów dolarów traci się z powodu oszustw telefonicznych w ciągu jednego roku CNBC. W tym artykule przedstawię najlepsze aplikacje do blokowania połączeń spamowych na urządzenia z systemem Android i iPhone. Większość z nich jest dostępna za darmo, ale są też płatne aplikacje z większą ochroną.

Przegląd 10 najlepszych aplikacji do blokowania połączeń spamowych na iPhone’y i telefony z Androidem

Poniżej przedstawię zestawienie 10 najlepszych darmowych i płatnych aplikacji do blokowania połączeń spamowych na iPhone’y i telefony z Androidem. Możesz je pobrać w sklepie Google Play lub App Store. W pierwszych dwóch wpisach wyjaśnię, jak używać tych narzędzi do blokowania spamerów.

1. Telefon od Google

Zaczynam od jednej z najlżejszych i najłatwiejszych w obsłudze aplikacji do blokowania połączeń spamowych, Phone, opracowanej przez Google LLC.

Wiem, że wiele telefonów z Androidem natywnie integruje blokowanie niechcianych połączeń. Ale to nie zawsze okazuje się skuteczne. Potrzebne jest proaktywne rozwiązanie, być może takie, z którego może korzystać każdy użytkownik.

Na szczęście Phone by Google jest już od jakiegoś czasu dostępne do pobrania na wszystkie smartfony z Androidem. Aplikacja została pobrana ponad miliard razy w Sklepie Play i utrzymuje średnią ocenę 4,6 na 5.

Wśród różnych funkcji, które obejmuje, znajduje się również identyfikator dzwoniącego i funkcja spamu. Użytkownicy mogą zobaczyć informacje o osobach lub firmach dzwoniących, gdy ta funkcja jest włączona. I oczywiście mogą otrzymywać powiadomienia o potencjalnych numerach spamu. Na przykład, jeśli numer zostanie sklasyfikowany jako prawdopodobny spam, ekran smartfona z połączeniem przychodzącym zmieni kolor na czerwony.

Aby aktywować funkcję Caller ID i Spam, musisz:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację Telefon ze sklepu Google Play
 2. Otworzyć Telefon aplikacja
 3. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu
 • Uzyskiwać ID dzwoniącego i spam pod Pomocny
 • Stuknij przyciski przełączania dla Zobacz identyfikator dzwoniącego i spamu I Filtruj połączenia spamowe, i to wszystko!

Porady

 • Sugeruję naciśnięcie przycisku przełączania dla Zweryfikowane połączenia aby zobaczyć tożsamość dzwoniącego spamu.
 • Możliwe jest również zgłaszanie niechcianych połączeń bezpośrednio z poziomu aplikacji. Aby to zrobić, musisz:
 • Otwórz aplikację Telefon
 • Iść do Ostatnie który jest środkowym elementem u dołu strony
 • Stuknij w połączenie uznane za spam i wybierz Zablokuj/zgłoś spam.
 • Na następnym ekranie zaznacz opcję Zgłoś połączenie jako spam i stuknij Blok.

2. Truecaller: ID i blokada spamu

Truecaller jest przez wielu uważany za najlepszą darmową aplikację do blokowania połączeń spamowych na iPhone’y i telefony z Androidem. Z ponad 250 milionami użytkowników na całym świecie i 1 miliardem pobrań w samym Sklepie Play, Truecaller jest jedną z najlepszych aplikacji internetowych i bogatym w funkcje szwajcarskim scyzorykiem przeciwko uciążliwości spamu i niechcianym rozmówcom.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych darmowych zabawnych gier budowlanych, takich jak Fortnite [Online and Offline]

Po zainstalowaniu ze Sklepu Play musisz zweryfikować swój numer telefonu. Możesz także zastąpić aplikację do SMS-ów aplikacją, aby uniknąć otrzymywania niechcianych wiadomości.

Truecaller jest bardzo skuteczny w rozpoznawaniu i blokowaniu niechcianych połączeń na Androidzie dzięki ogromnej bazie danych. Ponadto numery spamu call center są na bieżąco aktualizowane dzięki zgłoszeniom użytkowników, którzy mogą dodawać dane dotyczące charakteru połączenia i tym samym pomagać całej społeczności.

Gdy otrzymasz połączenie, Truecaller sprawdzi i zgłosi, czy dzwoniący numer nie jest podejrzany o spam. Określa również rodzaj oferowanej usługi (forex, bankowość, pożyczka, telefon, gaz/energia itp.).

Aplikacja zawiera wiele funkcji premium, które mogą trwale lub prawie całkowicie pozbyć się telefonu z seryjnych uciążliwości. Jednak nawet darmowe funkcje sprawiają, że jest skuteczny w oczyszczaniu połączeń od seryjnych spamerów.

W ustawieniach aplikacji możesz blokować znanych spamerów, numery prywatne, numery z innych krajów oraz numery, których nie ma w książce adresowej. Ponadto możesz wybrać, czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zablokowanych połączeniach i wiadomościach.

Jak blokować najlepszych spamerów w Truecaller

 1. Otwórz aplikację Truecaller
 2. Włącz funkcję automatycznego blokowania połączeń, dotykając Bloking w prawym dolnym rogu.
 • Następnie włącz Blokuj najlepszych spamerów z kranem.

Jak blokować niechciane połączenia w Truecaller

Nic nie może być prostsze:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację z Google Play Lub iPhone’a Sklep z aplikacjami
 2. Po zainstalowaniu otwórz go
 3. Poszukaj numeru telefonu do zablokowania. Stuknij i przytrzymaj.
 4. Następnie dotknij ikony trzech przycisków w prawym górnym rogu.

Otworzy się wyskakujące menu z prośbą o określenie rodzaju spamu: sprzedaż, oszustwo, ankieta, firma lub osoba i inne.

 • Po skatalogowaniu numeru stuknij w Blok.

Przeczytaj także: Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe ze spamem na moim iPhonie i telefonie z Androidem?

3. Cześć: blokowanie spamu i identyfikacja dzwoniącego

Inną bardzo popularną aplikacją do blokowania niechcianych połączeń telefonicznych jest Hiya. Jej korzenie sięgają 1997 roku, wraz z nadejściem tzw Białe strony. Chociaż Hiya jest mniej znana niż dwie dotychczas sprawdzone aplikacje – 10 milionów pobrań w Sklepie Play w porównaniu z 1 miliardem w TrueCaller – oferuje wiele przydatnych funkcji za darmo.

Jego głównym celem jest identyfikowanie i blokowanie połączeń spamowych dzięki bazie danych, która identyfikuje ponad 400 milionów połączeń każdego miesiąca. Ochrona obejmuje również wiadomości SMS. Z jednej strony niechciane wiadomości nie są nawet wyświetlane. Z drugiej strony nawet SMS-y z wiarygodnych numerów są skanowane pod kątem złośliwego oprogramowania i wirusów.

Hiya nie wymaga Twojego numeru telefonu do działania, chociaż zdecydowanie zalecamy jego wprowadzenie. W abonamencie Basic, który jest całkowicie darmowy i wolny od reklam, aplikacja identyfikuje niechciane połączenia i firmy, ale nie blokuje ich automatycznie. Ale oczywiście zawsze masz możliwość ręcznego zablokowania kogoś, umieszczając go na liście zablokowanych.

Aplikacja jest nadal bardzo przydatna do identyfikowania potencjalnych spamerów i uciążliwości, nawet jeśli jest mniej popularna niż TrueCaller. Jego główną zaletą jest to, że jest wolny od reklam, więc warto go sprawdzić. Hiya jest dostępna za darmo oraz w wersji premium, która kosztuje 2,99 USD miesięcznie.

🔥 Zalecana:  Telefon z Androidem nie pobiera zdjęć w wiadomościach tekstowych? Najlepsze poprawki

4. Czy powinienem odpowiedzieć

Powinienem odpowiedzieć to kolejna bezpłatna aplikacja, która nie wymaga rejestracji ani podawania danych. Ta usługa działa całkiem dobrze i blokuje wszystkie połączenia z numerów uznanych przez społeczność za spam.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na Androida, a także na iPhone’a. Po zainstalowaniu i uruchomieniu Czy powinienem odebrać na swoim urządzeniu, musisz przyznać uprawnienia wymagane do prawidłowego działania. Następnie możesz przewijać karty informacyjne na ekranie głównym, aby zobaczyć główne funkcje aplikacji.

Aby aktywować go na Androidzie, dotknij Aktywna ochrona przycisk, aby zablokować niechciane połączenia, które możesz odbierać bezpośrednio. Jednak w tym przypadku będziesz musiał ustawić Czy powinienem odpowiedzieć jako domyślną aplikację „Telefon”. Możesz także dotknąć przycisku Ochrona pasywna, aby wyświetlić alerty połączeń o spamie.

Załóżmy, że chcesz aktywować funkcję prewencyjnego blokowania niechcianych połączeń. W takim przypadku możesz to aktywować, dotykając trzech kresek w prawym górnym rogu, a następnie przechodząc do Ustawienia> Blokowanie i przesuwając dźwignie przełącznika w położenie WŁ. Znajdują się one obok połączeń, które chcesz zablokować (np. zgłoszone przez Ciebie jako spam, obcy numer itp.).

5. Pan Numer

Mr. Number to także jedna z najlepszych darmowych i płatnych aplikacji do blokowania połączeń spamowych na iPhone’y i telefony z Androidem. Hiya opracował aplikację, która została wydana 5 lipca 2020 roku za darmo i ma już ponad 200 000 pobrań.

Pan Numer pomaga identyfikować i blokować połączenia spamowe, połączenia oszukańcze, połączenia telemarketingowe, niechciane połączenia, automatyczne połączenia i nieznane numery. Ponadto aplikacja natychmiast blokuje wszystko, co może być podejrzane.

Baza numerów zawiera ponad 14 000 000 unikalnych numerów telefonów. Podobnie jak Truecaller, członkowie społeczności aplikacji dodają nowych spamerów, aby pomóc innym użytkownikom chronić się przed niebezpiecznymi połączeniami. Możesz także wybrać w ustawieniach automatyczne blokowanie wszystkich przychodzących połączeń spamowych bez słyszenia dzwonka telefonu lub sygnału dźwiękowego.

Innym interesującym aspektem jest to, że możesz blokować wiadomości tekstowe, dodając słowa kluczowe. Mr. Number działa bezproblemowo, nawet w telefonach z dual-sim. Istnieje również spersonalizowana czarna lista oparta na już otrzymanych połączeniach spamowych.

Przeczytaj także: 5 aplikacji i usług, które pomagają spamować numer telefonu za pomocą połączeń

6. KONTROLA POŁĄCZEŃ – BLOKOWANIE POŁĄCZEŃ

Dzięki Call Control – Call Blocker masz wiele opcji zarządzania połączeniami spamowymi. Jego podstawową funkcją jest blokowanie wiadomości i połączeń od strony trzeciej. Aplikacja posiada również bazę danych wzbogaconą o dane tworzone przez członków. Obejmuje to kilkaset numerów telefonów spamerów zgłoszonych już przez innych użytkowników.

Kontrola połączeń – Blokowanie połączeń umożliwia tworzenie Białej i Czarnej listy. Kiedy kontakty należące do tej listy próbują skontaktować się z użytkownikiem, aktywuje się automatyczna poczta głosowa. Reaguje, wywołując wrażenie, że telefon jest wyłączony lub znajduje się w miejscu bez zasięgu sieci.

Użytkownik może również automatycznie ustawić Telefon tak, aby natychmiast odbierał i kończył połączenia. Jest to skuteczny sposób, aby ktoś zrozumiał, że telefony nie są mile widziane. Call Control – Call Blocker jest oferowany w darmowej wersji, ale jest ograniczony do 15 dni. Subskrypcja z możliwością automatycznego odnawiania jest dostępna za 9,99 USD za kwartał.

🔥 Zalecana:  Ile linków wewnętrznych na stronę jest najlepszych dla SEO? (+ Najlepsze wtyczki)

Przeczytaj także: Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów

7. Blokowanie połączeń – Czarna lista

Jeśli szukasz prostej aplikacji do blokowania numerów telefonów, ta bierze ciasto i, podobnie jak poprzednie, ma całkiem niezły ogólny wygląd. Pierwsza sekcja, którą zobaczysz, to lista zablokowanych połączeń. Następnie, jeśli przesuniesz się w prawo, zobaczysz zablokowany SMS. A dalej na prawo masz liczby na swojej czarnej i białej liście.

Sekcja ustawień jest dość krótka. W Wartości, zobaczysz wszystkie ustawienia, które chcesz skonfigurować. Niestety pod sekcjami jest dużo reklam. Ale przynajmniej są to reklamy, a nie wyskakujące okienka. Nawiasem mówiąc, można je znaleźć tylko w Ustawieniawięc poza nią nie zobaczysz żadnych reklam.

8. Blokowanie połączeń i SMS-ów – Czarna lista połączeń

Ta aplikacja jest przyjemna wizualnie i ułatwia blokowanie tych szkodników. Gdy otrzymasz połączenie, którego nie chcesz, wystarczy wejść do aplikacji, nacisnąć przycisk „+” i wybrać, czy chcesz zablokować numer kontaktu, osoby, która do Ciebie dzwoniła, czy wpisać numer ręcznie.

Zaraz po uruchomieniu aplikacji zobaczysz Czarną listę zablokowanych numerów. Tymczasem, jeśli dotkniesz Nagrywać, dowiesz się, kiedy te numery do Ciebie dzwoniły. Za każdym razem, gdy dzwoni do ciebie zablokowany numer, wydajesz się zajęty drugiej osobie i otrzymujesz SMS-a z powiadomieniem, że do ciebie dzwonili.

Możesz także skonfigurować białą listę dla tych numerów, których nie chcesz blokować w sekcji ustawień. Użytkownicy mogą również przejść do sekcji połączeń, aby zablokować numery prywatne i nieznane. Możesz zrobić to samo z wiadomościami, kiedy idziesz do SMS-y.

9. Blokowanie połączeń telefonicznych Nomorobo

Ta aplikacja jest dostępna w App Store, chroni przed niechcianymi wiadomościami i blokuje połączenia z nieznanych numerów. Aplikacja Nomorobo jest bezpłatna, ale podobnie jak wiele aplikacji blokujących, zawiera zakupy w aplikacji.

Dzięki Nomorobo będziesz mógł blokować irytujące numery, jednocześnie umożliwiając dostęp osobom, z którymi chcesz pozostać w kontakcie. Oprócz tego aplikacja nie używa reklam na swoim interfejsie. Możesz więc używać go w spokoju, nie martwiąc się.

10. Whoscall – Identyfikacja dzwoniącego i blokowanie

Whoscall – ID&Call Blocker to także innowacyjna aplikacja, która pozwala blokować wszystkie niechciane połączenia na smartfonie. Działa poprzez identyfikowanie nieznanych połączeń i blokowanie spamu i automatycznych połączeń.

Ponadto aplikacja umożliwia personalizację identyfikatora dzwoniącego, dzięki czemu Twoi odbiorcy wiedzą, kim jesteś, gdy dzwonisz do nich w celach zawodowych.

Czytaj także: Czym jest zemsta Robo?