10 najlepiej opłacanych branż dla kadry kierowniczej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepiej opłacanych branż dla kadry kierowniczej

Gdy amerykańska siła robocza wychodzi z pandemii COVID-19, wielu pracowników ponownie ocenia swoją karierę. Od stycznia 2021 do lutego 2022 prawie 57 milionów pracowników zrezygnowało z pracy. W tym samym 14-miesięcznym okresie zatrudniono 89 milionów pracowników, co oznacza, że ​​większość osób, które zrezygnowały, nie zdecydowała się na urlop, ale zmieniła pracę. A ponieważ koszty życia nie wykazują żadnych oznak spadku, wiele osób szuka sposobów nie tylko na zwiększenie swojego potencjału zarobkowego, ale także na rozwój kariery i znalezienie satysfakcji z pracy.

Dla wielu wspinanie się po szczeblach kariery w ich branży może prowadzić do stanowisk kierowniczych, które zazwyczaj są satysfakcjonujące finansowo i często pomagają w dalszym rozwijaniu umiejętności przywódczych. Role te różnią się w zależności od branży — każda z nich ma inne obowiązki — i tych, którzy mają stopień biznesowy często wybierają ścieżki kariery, które kończą się stanowiskiem kierowniczym.

W Stanach Zjednoczonych dyrektorzy zarządzający mogą obejmować takie role, jak nadzorowanie analizy budżetu rządu federalnego, zarządzanie fabryką chemiczną produkującą nawozy, kierowanie firmą konsultingową w dziedzinie architektury, audyt operacji w oczyszczalni ścieków i nie tylko.

Osoby na stanowiskach kierowniczych to zazwyczaj osoby z wyższym wykształceniem, które budowały swoją karierę przez lata, a nawet dziesięciolecia doświadczenia w swojej branży. Awansując od wewnątrz lub zatrudniając menedżera z zewnątrz, firmy na ogół szukają ludzi, którzy są wszechstronni i nie tylko wykazali się dużym doświadczeniem w pracy w określonej dziedzinie, ale także wnoszą takie cechy, jak solidne umiejętności komunikacyjne, doświadczenie w zarządzaniu projektami, przywództwo w budowaniu zespołu i dobry charakter.

Uniwersytet Santa Clara przyjrzeli się branżom, w których kadra zarządzająca zarabia najwięcej Dane dotyczące zatrudnienia i płac z BLSu.

#10. Władze federalne, stanowe i lokalne

– Średnia roczna płaca: 99 690 USD
– 2021 zatrudnienie: 190 650 osób

Niektóre wysoko płatne prace federalne obejmują bycie kontrolerem ruchu lotniczego, który monitoruje samoloty w locie. Analitycy budżetowi, urzędnicy ds. zgodności i lekarze również należą do tej grupy.

🔥 Zalecana:  12 najlepszych sposobów na zdobycie darmowych 10 USD, gdy Twój portfel potrzebuje doładowania

Oprócz możliwości budowania kariery w służbie cywilnej i pomocy w służbie społeczności, praca w administracji ma kilka innych zalet. The ubezpieczenia zdrowotne i plany emerytalne są zwykle na najwyższym poziomie w porównaniu z innymi branżami. Wynagrodzenia są konkurencyjne, a prace federalne są zwykle najbardziej lukratywne w sektorze rządowym.

#9. Handel hurtowy

– Średnia roczna płaca: 102 110 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 255 020

Menedżerowie handlu hurtowego nadzorują codzienne operacje działu swojej firmy, który sprzedaje towary luzem detalistom, producentom lub innym firmom.

Osoby w tej roli mają szeroki zakres obowiązków, takich jak nawiązywanie nowych partnerstw biznesowych, utrzymywanie istniejących relacji z klientami, negocjowanie umów z dostawcami i śledzenie poziomów zapasów.

Wynagrodzenia na tym stanowisku różnią się, ponieważ menedżerowie ds. sprzedaży hurtowej mogą również otrzymywać premie. The stanowisko kierownika hurtowni wydaje się obiecujący, ponieważ oczekuje się, że pozycja ta wzrośnie w ciągu następnej dekady.

#8. Usługi edukacyjne

– Średnia roczna płaca: 102 130 USD
– zatrudnienie w 2021 r.: 74 890

Osoby zatrudnione na stanowiskach kierowniczych w usługach edukacyjnych opracowują i realizują szkolne programy nauczania. Zapewniają przywództwo dyrektorom szkół i kierują badaniami edukacyjnymi ukierunkowanymi na nowe podejścia w systemie edukacji. Wiedza administracyjna jest również przydatna w tej roli. Kwalifikacje potrzebne do tej roli obejmują uzyskanie tytułu licencjata lub wyższego.

#7. Produkcja

– Średnia roczna płaca: 121 190 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 256 150

Kierownicy produkcji nadzorują działalność zakładu produkującego produkty i towary. Wiąże się to z planowaniem i rozliczaniem wszystkich etapów procesu produkcyjnego.

The dyrektor operacji produkcyjnych (jedno z najlepiej płatnych stanowisk produkcyjnych) planuje produkcję i pracuje z projektami oraz zapewnieniem jakości, aby zweryfikować, czy produkt jest zbudowany zgodnie ze standardami operacyjnymi. Kierownik zakładu chemicznego — kolejna dobrze zarabiająca rola — nadzoruje zakłady, które produkują i dystrybuują związki i substancje stosowane we wszystkim, od metali po nawozy.

#6. Górnictwo

– Średnia roczna płaca: 122 420 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 18 750

🔥 Zalecana:  10 występów pobocznych i pobocznych zgiełku dla menedżerów produktu w 2023 r

Pomimo problemów z łańcuchem dostaw i zakłóceń zdrowotnych spowodowanych pandemią, przemysł wydobywczy nadal ma się dobrze. Kierownicy górnictwa nadzorują górników, którzy transportują skały, rudę i węgiel. O bezpieczeństwo górników mogą zadbać również kadra kierownicza w tej branży. Mogą przedstawiać plany projektów lub nadążać za potrzebami kadrowymi.

Niektóre z najlepiej płatnych stanowisk kierowniczych w branży wydobywczej obejmują dyrektorzy projektów i dyrektorzy operacji wiertniczych, którzy zagospodarowują pola naftowe i gazowe oraz nadzorują produkcję wiertniczą. Osoby w tej roli mogą zarobić nawet 400 000 $ rocznie. Wysokie pensje mogą również otrzymać kierownicy budowy projektu.

#5. Informacja

– Średnia roczna płaca: 127 750 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 97 360

Menedżerowie informacji pomagają firmom włączyć technologię do ich codziennych zadań i operacji. Osoby w tej roli monitorują przepływ informacji (elektronicznej lub proceduralnej) i zazwyczaj pracują w środowisku biurowym.

Osoby zatrudnione w tej dziedzinie mogą pracować jako programiści baz danych lub analitycy danych i zazwyczaj mają tytuł licencjata wielu na kierowniczych stanowiskach mieć dyplom ukończenia studiów.

#4. Finanse i ubezpieczenia

– Średnia roczna płaca: 129 560 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 193 040

Ten sektor gospodarki obejmuje różne firmy finansowe, takie jak banki, pożyczkodawcy i firmy ubezpieczeniowe. Spółki należące do grupy finansowo-ubezpieczeniowej zarządzają produktami finansowymi i funduszami dla konsumentów. Na przykład doradca finansowy zarządzałby finansowym portfelem aktywów klienta, robiąc to bez bezpośredniego oferowania inwestycji lub produktów. Osoby zatrudnione w tym obszarze koordynują sposób oszczędzania środków poprzez papiery wartościowe i mogą doradzać klientom w zakresie lokowania inwestycji. Sektor finansowy jest integralną częścią gospodarki narodowej.

Aby zostać doradcą finansowym, wymagany jest tytuł licencjata. Niektórzy wybierają uzyskanie tytułu magistra lub certyfikatu zawodowego, ponieważ może to być korzystne dla awansu.

#3. Usługi profesjonalne, naukowe i techniczne

– Średnia roczna płaca: 129 600 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 394 130

Sektor usług profesjonalnych, naukowych i technicznych oferuje firmom, gospodarstwom domowym i innym przedsiębiorstwom niezliczone usługi, które obejmują szeroki zakres wiedzy fachowej w wielu branżach. Na przykład w ramach usług profesjonalnych Biuro Statystyki Pracy obejmuje usługi prawne, księgowość, przygotowywanie podatków, księgowość i reklamę. Role naukowe i techniczne obejmują architektów, inżynierów, lekarzy weterynarii i naukowców.

🔥 Zalecana:  Jak założyć sklep Etsy i zarabiać na sprzedaży

Większość pracowników w tych rolach można znaleźć pracuje w prywatnym przemysle, następnie rząd federalny. Ze względu na wysoce techniczny i naukowy charakter tych ról, wielu pracodawców wymaga dyplomu ukończenia studiów wyższych lub wyższego. Mogą być również wymagane specjalistyczne certyfikaty zawodowe, takie jak doktorat z medycyny weterynaryjnej.

#2. Narzędzia

– Średnia roczna płaca: 130 500 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 15 170

Menedżer mediów nadzoruje obiekty, które zapewniają krytyczne usługi dla domów i firm, takie jak woda, elektryczność, telekomunikacja i oczyszczanie ścieków w mieście lub regionie. Obowiązki na stanowisku mogą obejmować nadzorowanie i zarządzanie konserwacją systemów odpowiedzialnych za ciągłość operacji, zapewnianie kontroli jakości sprzętu i upewnianie się, że infrastruktura spełnia odpowiednie standardy.

Przydatne może być posiadanie tytułu licencjata z administracji publicznej lub urbanistyki. W zależności od pracodawcy mogą być wymagane dodatkowe kwalifikacje.

# 1. Zarządzanie firmami i przedsiębiorstwami

– Średnia roczna płaca: 160 760 USD
– Zatrudnienie w 2021 r.: 118 160

Rolą menedżera dla firm i przedsiębiorstw jest kierowanie działalnością firmy. Niektóre z tych stanowisk mogą wiązać się z byciem kierownikiem marketingu, którego obowiązki mogą obejmować planowanie kampanii marketingowych w celu zwiększenia sprzedaży firmy lub kierownika pozyskiwania funduszy, który pomaga pozyskiwać fundusze dla organizacji non-profit lub specjalnych kampanii.

W tym sektorze zatrudnieniadyrektorzy generalni i operacyjni należą do najpopularniejszych stanowisk, podczas gdy kierownicy ds. architektury i inżynierii uzyskują jedne z najwyższych zarobków.

Powiązane lektury: