10 łatwych pomysłów na wyzwania bez wydawania pieniędzy, aby zaoszczędzić pieniądze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 łatwych pomysłów na wyzwania bez wydawania pieniędzy, aby zaoszczędzić pieniądze

Kiedy zdasz sobie sprawę, że tracisz kontrolę nad swoimi wydatkami, wyzwanie „nie wydawaj pieniędzy” może być tym, czego potrzebujesz, aby nacisnąć przycisk resetowania.

Niezależnie od tego, czy jest to wyzwanie miesiąca bez wydawania pieniędzy, czy nawet tylko na tydzień, zmuszanie się do zaprzestania wszystkich nieistotnych wydatków w tym okresie może być świetnym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Co więcej, może również pomóc ci cofnąć się i zobaczyć, na czym polega prawdziwy problem.

W końcu przy tym przypadkowym zakupie tutaj i odrobinie zakupów online tam nie powinno być niespodzianką, gdy Twój budżet zostanie całkowicie zniszczony.

I dlatego wdrożenie miesięcznego zamrożenia wydatków może być dobrą strategią pokazującą, że tak, naprawdę możesz przetrwać bez tych wszystkich dodatkowych wydatków.

To powiedziawszy, zdecydowanie może być trudno wytrwać w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy przez cały czas.

Dlatego mamy kilka pomysłów, które pokażą Ci, jak łatwo możesz przestać wydawać pieniądze na 30 dni.

ODZYSKAJ KONTROLĘ NAD SWOIMI FINANSAMI

Pomoże Ci w tym nasz bezpłatny planer budżetu szybko i łatwo przejąć kontrolę nad swoimi pieniędzmi – zamiast cię kontrolować.

Pobierz za darmo przez ograniczony czas!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.

Co to jest wyzwanie bez wydawania pieniędzy?

Wyzwanie bez wydawania polega na próbie niewydawania niczego przez określony czas, zwykle tydzień lub nawet miesiąc.

Zasadniczo wiąże się to z dalszym wydawaniem pieniędzy na artykuły pierwszej potrzeby lub przedmioty, które zostały już uwzględnione w budżecie, ale celem jest uniknięcie wszelkich dodatkowych wydatków.

Wyzwanie bez wydawania pieniędzy przez miesiąc lub nawet przez tydzień może być świetnym sposobem na kontrolowanie wydatków.

Dla każdego, kto kiedykolwiek był w sytuacji, w której dochodzisz do końca miesiąca i nie masz pojęcia, gdzie podziały się twoje pieniądze, może to być jak zaciągnięcie hamulca awaryjnego przez zresetowanie wydatków z powrotem do zera.

Może to być również bardzo skuteczne, pomagając Ci zobaczyć, gdzie możesz dokonywać ciągłych cięć, nawet gdy miesiąc wyzwania bez wydawania pieniędzy (lub tydzień, a nawet weekend) dobiegnie końca.

Zaczniesz dostrzegać, że naprawdę możesz przetrwać bez kupowania X, Y i Z, co oznacza, że ​​możesz – najlepiej – nadal unikać kupowania tych samych rzeczy w przyszłości.

Oznacza to, że wyzwanie bez wydawania pieniędzy może być świetną strategią pomagającą zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, a nie tylko podczas samego wyzwania.

Szukasz innych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy? Co powiesz na:

 • Zapisać się do Ibotta aby otrzymać zwrot gotówki za zakupy – plus a darmowy bonus powitalny w wysokości 20 $
 • Zapisać się do MojePunkty aby odzyskać pieniądze z zakupów online – w tym m.in bezpłatna karta podarunkowa Amazon o wartości 10 USD tylko po to, żeby kupić coś przez internet

Darmowy tracker do wydrukowania bez wydawania pieniędzy

Za chwilę omówimy kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci przetrwać miesiące bez wydawania pieniędzy, ale jednym ze sposobów, aby naprawdę pomóc Ci przez to przejść, jest wyzwanie do wydrukowania bez wydawania pieniędzy.

Możesz bezpłatnie pobrać nasz moduł do śledzenia miesiąca bez wydatków, klikając poniższy link. Ten wydruk pomoże Ci nie tylko śledzić postępy w ciągu miesiąca, ale także daje szansę zanotowania wszelkich wyjątków lub przypomnień.

Na przykład być może możesz wydawać pieniądze tylko na podstawowe potrzeby, takie jak artykuły spożywcze i gaz.

Jeśli tak, umieść to w kolumnie „Wyjątki”.

Możesz także robić notatki, których potrzebujesz, aby przejść przez cały miesiąc, na przykład wszelkie wskazówki i sztuczki, które pomogły ci trzymać się zamrożonych wydatków.

Ponadto masz dodatkową kartkę, na której możesz zastanowić się, jak ci poszło – i jakie lekcje dotyczące wydatków możesz wziąć w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Pobierz darmowy tracker wyzwań bez wydawania pieniędzy tutaj!

Pobierz bezpłatny tracker bez wydatków

…bo dlaczego twoje następne wyzwanie bez wydawania pieniędzy nie miałoby być tak proste, jak to tylko możliwe!

Dzięki!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby otrzymać bezpłatny tracker!

Jak mogę przestać wydawać pieniądze na 30 dni?

Wypracowanie, jak nie wydawać pieniędzy przez miesiąc, na pewno może być trudne – co jest zrozumiałe, bo inaczej nie nazwalibyśmy tego wyzwaniem!

Aby pomóc Ci przestać wydawać pieniądze na niepotrzebne rzeczy, zebraliśmy te pomysły na wyzwania bez wydawania pieniędzy.

Pomogą ci przygotować się przed początkiem miesiąca, a jednocześnie pokażą ci świetne sposoby na utrzymanie zamrożenia wydatków, aby znaleźć się w najlepszej możliwej sytuacji, aby pomyślnie przestać wydawać pieniądze na 30 dni.

1.

Ustal zasady z góry

„Brak wydawania” niekoniecznie oznacza wydawanie pieniędzy na nic przez cały miesiąc.

Zamiast tego lepiej zinterpretować to jako niewydawanie pieniędzy na nic dodatkowego, co oznacza, że ​​wszystkie niezbędne rzeczy są dozwolone.

Oznacza to, że ważne jest zdefiniowanie, czym są te podstawowe elementy.

Rzeczy takie jak spłata zadłużenia lub czynsz z pewnością należą do tej kategorii, podobnie jak media.

Artykuły spożywcze również powinny znajdować się na tej liście, chociaż możesz chcieć dodać tutaj limit wydatków, aby uniknąć „przypadkowego” dodawania dodatków do listy zakupów jako zamienników rzeczy, których nie kupujesz w tym miesiącu.

Niektóre osoby decydują się również na dodanie wyjątków, jeśli w ciągu miesiąca pojawi się coś ważnego, chociaż uważaj, aby nie przesadzić.

Na przykład, jeśli jest to kolacja z okazji 70.

urodzin Twojej mamy w jej ulubionej restauracji, dobrym pomysłem jest zarezerwowanie sobie na to jednej nocy wolnego od wyzwania bez wydawania pieniędzy.

(Chociaż nadal istnieją sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy, na przykład w przypadku tych tanich domowych prezentów.)

2.

Wybierz czas

Chociaż podjęcie wyzwania bez wydawania pieniędzy jest świetne, prawdą jest również, że nie będzie to możliwe przez cały czas, w zależności od pory roku lub tego, co dzieje się w twoim życiu.

Na przykład prawie niemożliwe będzie zrobienie miesiąca bez wydatków w okresie świątecznym (lepiej rozpocząć świąteczny plan oszczędzania o tej porze roku, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze).

Podobnie, jeśli twoja rodzina zawsze wyjeżdża na kilka tygodni w okresie letnim, najlepiej zaplanować wyzwanie wokół tego.

3.

Zaangażuj swoje gospodarstwo domowe

Nie ma wątpliwości, że podjęcie wyzwania „nie wydawaj pieniędzy” to świetny sposób na kontrolowanie wydatków, ale bądźmy szczerzy: nie zawsze jest to zabawne.

Może to być również bardzo trudne, jeśli ciągle masz do czynienia z pokusami wydawania pieniędzy – zwłaszcza jeśli te pokusy pochodzą od ludzi, z którymi mieszkasz.

Więc zamiast „zaskakiwać” swoich domowników w dniu, w którym rozpocznie się wyzwanie bez wydawania pieniędzy, że tak będzie wyglądało życie przez następne 30 dni, porozmawiaj z nimi wcześniej, aby wyjaśnić, dlaczego to robisz i jak ich wsparcie może pomóc.

Pomagając im dostrzec korzyści płynące z kontrolowania wydatków – a może nawet otrzymując od nich pomysły na to, co wszyscy możecie robić za darmo przez następny miesiąc – masz o wiele większe szanse na sukces.

4.

Stań się dobry w planowaniu

Zasadniczo jednym z powodów, dla których niektórym ludziom tak trudno jest nie wydawać pieniędzy, jest to, że nie planują z wyprzedzeniem.

Na przykład wszyscy wiemy, że codzienne kupowanie lunchu w pracy może szybko się sumować.

Ale tak wielu ludzi twierdzi, że nie są wystarczająco zorganizowani, aby przynieść własny lunch z domu – nawet jeśli w ten sposób zaoszczędzisz dosłownie tysiące dolarów rocznie.

Podobnie, zostało to udowodnione że wydasz więcej, jeśli pójdziesz na zakupy, gdy jesteś głodny – i to nie tylko w supermarkecie.

Niezależnie od tego, czy poświęcasz czas w weekend na przygotowanie posiłków na nadchodzący tydzień (najlepiej korzystając z tych tanich pomysłów na jedzenie), czy też upewniasz się, że nie idziesz do centrum handlowego w porze przekąsek, pewne planowanie sprawi, że wyzwanie bez wydawania pieniędzy będzie znacznie łatwiejsze.

5.

Na zakupy chodź tylko z listą

To świetna strategia o każdej porze roku, nie tylko wtedy, gdy szukasz przypomnień, aby nie wydawać pieniędzy podczas miesiąca wyzwania bez wydawania pieniędzy.

Oznacza to, że idąc na zakupy tylko z listą niezbędnych rzeczy (i właściwie się jej trzymając), będziesz zaskoczony, ile pieniędzy zaoszczędzisz.

Tylko upewnij się, że nie masz ochoty zboczyć z listy…

(A jeśli umierasz za nowościami, ale chcesz zaoszczędzić pieniądze, sprawdź listę firm, które wyślą Ci produkty do recenzji za darmo.)

6.

Zabierz ze sobą tylko tyle gotówki, ile potrzebujesz na najpotrzebniejsze rzeczy

Zabierając ze sobą gotówkę tylko wtedy, gdy idziesz do sklepu – upewniając się, że jest to tylko tyle gotówki, ile potrzebujesz na niezbędne artykuły i nie więcej – w zasadzie zmuszasz się do kupowania tylko dokładnie tego, czego potrzebujesz.

Oznacza to brak karty kredytowej i brak Apple Pay lub Google Pay w telefonie.

Zamiast tego sprawdź, ile Twój budżet pozwala na podstawowe rzeczy i czego potrzebujesz podczas tej wyprawy na zakupy.

Stamtąd, abyś mógł zmusić się do oszczędzania pieniędzy, weź tylko dokładnie taką kwotę, jakiej naprawdę potrzebujesz, w zimnej, twardej gotówce.

7.

Anuluj subskrypcję wszystkich biuletynów związanych z zakupami

Jeśli chodzi o rzeczy, na które należy przestać wydawać pieniądze, w zasadzie każdy rodzaj zakupów online należy do tej kategorii.

A ponieważ jednym z głównych sposobów na zaprzestanie wydawania pieniędzy na 30 dni jest usunięcie jak największej pokusy, rezygnacja z subskrypcji wszystkich tych biuletynów dla sklepów internetowych jest świetną strategią osiągnięcia tego celu.

Jeśli w przeszłości miałeś problemy z kontrolowaniem zakupów online, reklamy, które otrzymujesz w tych biuletynach, są prawdopodobnie jednymi z największych strat pieniędzy w Twoim budżecie.

Fakt, że oznacza to, że te biuletyny nadal nie dotrą nawet po zakończeniu wyzwania bez wydawania pieniędzy, jest tylko dodatkowym bonusem!

Powiązany: 18 najlepszych blogów dla oszczędnych mam, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze

8.

Poproś znajomych, aby również wykonali wyzwanie bez wydawania pieniędzy

Posiadanie wsparcia ze strony członków rodziny jest główną zaletą w każdym wyzwaniu bez wydawania pieniędzy, ale pozyskanie przyjaciół na pokładzie to także świetny sposób na przetrwanie 30-dniowego okresu.

Jednym ze sposobów, w jaki to pomaga, jest uniknięcie sytuacji, w której znajomi proszą cię, abyś przyszedł i coś zrobił (co wiąże się z wydaniem pieniędzy), pozostawiając poczucie, że czegoś brakuje.

Zamiast tego, będąc w tym razem, możesz faktycznie wymyślić fajne rzeczy do zrobienia ze znajomymi – to nic nie kosztuje!

Na przykład, zamiast wychodzić na kolację, dlaczego nie zorganizować potluck, na który każdy musi przynieść danie zrobione ze składników, które już miał w lodówce? A może zamiast iść razem na zajęcia jogi, pójdziecie do parku i jeden z was poprowadzi pozostałych na podstawie darmowego treningu znalezionego w Internecie?

Istnieje wiele sposobów na pomyślne przejście przez miesiąc bez wydawania pieniędzy, ale jeśli inni robią to razem z tobą, zdecydowanie możesz to ułatwić.

9.

Użyj narzędzia do śledzenia wyzwań bez wydawania pieniędzy

Korzystanie z narzędzia do śledzenia wyzwań bez wydawania pieniędzy jest świetne, aby pomóc Ci zobaczyć, jakie robisz postępy.

Choć może się to wydawać niewiele, myśl o tym, że uda ci się przeżyć kolejny udany dzień bez wydawania pieniędzy z listy, jest bardzo motywująca, by pomóc ci dotrwać do końca miesiąca.

Oczywiście możesz to po prostu zrobić, sporządzając listę każdego dnia i odhaczając ją.

Ale aby to ułatwić, dlaczego po prostu nie chwycić kopii naszego „bez wydawania pieniędzy” do wydrukowania?

Jak wspomniano nieco wcześniej, ten darmowy moduł do śledzenia wydatków pozwala śledzić postępy, a także robić notatki, które poprowadzą Cię przez cały miesiąc.

Jest również wyposażony w arkusz recenzji, dzięki czemu możesz zastanowić się, co zadziałało, a co nie, aby pomóc w kształtowaniu nawyków związanych z wydatkami w przyszłości.

Pobierz bezpłatny tracker bez wydatków

…bo dlaczego twoje następne wyzwanie bez wydawania pieniędzy nie miałoby być tak proste, jak to tylko możliwe!

Dzięki!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby otrzymać bezpłatny tracker!

10.

Zanotuj, ile oszczędzasz

Biorąc pod uwagę, że powodem, dla którego podejmujesz wyzwanie bez wydawania pieniędzy, jest kontrolowanie wydatków i oszczędzanie pieniędzy, zobaczenie, ile oszczędzasz, może naprawdę pomóc.

Chociaż pomysł zaoszczędzenia 5 dolarów tutaj i 10 dolarów tam może nie wydawać się aż tak imponujący, prowadzenie bieżącego podsumowania ogólnych oszczędności może faktycznie pokazać, jak korzystne jest to.

Nie tylko pomaga to w kontynuowaniu wyzwania miesiąca bez wydatków, ale jest niezwykle pomocne w pokazywaniu, jak duży wpływ niektóre zmiany w wydatkach mogą mieć na ogólny budżet.

Na przykład, jeśli chciałeś uporać się z zadłużeniem z tytułu kart kredytowych, ale nigdy nie miałeś wystarczająco dużo pieniędzy, aby to zrobić, zobaczenie, ile zaoszczędzisz, ograniczając wydatki na rzeczy mniej istotne, może po prostu dać ci impuls, którego potrzebujesz, aby kontynuować ograniczyć swoje wydatki i naprawdę pracować nad zniszczeniem tego długu.

Łatwym sposobem na to jest użycie aplikacji, która automatycznie śledzi Twoje wydatki.

Do tego zawsze polecam Kapitał osobisty. Jest całkowicie darmowy i świetnie nadaje się do automatycznego pokazywania Twojej sytuacji finansowej na podstawie Twoich zarobków i wydatków.

Kapitał osobisty

Nasz wybór: Najlepsza aplikacja do zarządzania pieniędzmi

Łatwo nasz wybór dla najlepsza aplikacja, która pomoże Ci lepiej zarządzać pieniędzmi.

Twórz budżet, automatycznie śledź swoje wydatki, otrzymuj spersonalizowane porady, otrzymuj powiadomienia o ukrytych opłatach i wiele więcej — i jego .

Powiązany: Jak obliczyć stopę oszczędności – i dlaczego powinieneś

Jak przetrwać miesiące bez wydawania pieniędzy?

Najlepszym sposobem na przetrwanie miesiąca bez wydawania pieniędzy jest efektywne zaplanowanie go.

To nie jest coś, co można po prostu zrobić bez żadnych przygotowań.

Zamiast tego, takie rzeczy jak upewnienie się, że istnieją podstawowe zasady, takie jak podstawowe rzeczy, na które możesz wydać pieniądze, oraz obecność całej rodziny na pokładzie, pomogą ci odnieść sukces w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy.

Nie ma wątpliwości, że może to być trudne, zwłaszcza jeśli nie jesteś przyzwyczajony do ograniczania wydatków i taniego życia.

Ale przestrzeganie listy, o której wspomnieliśmy wcześniej, znacznie ułatwi ci przetrwanie miesiąca bez wydawania pieniędzy.

Oznacza to, że nie tylko to, co robisz podczas wyzwania miesiąca bez wydawania pieniędzy, jest ważne, aby upewnić się, że się powiedzie, ale także to, co robisz, aby się do niego przygotować.

Na przykład czas jest głównym czynnikiem, który bierze pod uwagę zbyt mała liczba osób.

Na przykład nigdy nie będziesz w stanie obciąć wszystkich wydatków w okresie świątecznym.

Zamiast więc narażać się na porażkę, dlaczego nie rozważyć zrobienia tego tuż po wakacjach jako resetu wydatków?

Dobrze jest również upewnić się, że całe gospodarstwo domowe to popiera, zanim zaczniesz.

To nie tylko zagwarantuje, że nie będą kusić Cię do wydawania pieniędzy, nawet przypadkowo, ale mogą również pomóc wymyślić pomysły, jak uniknąć wydawania pieniędzy – a nawet dołożyć złotówkę, aby to osiągnąć.

Na przykład, jeśli wszyscy pomagają w przygotowywaniu posiłków, jest znacznie mniej prawdopodobne, że pokusisz się o zamówienie na wynos.

Jak mogę nie mieć dni na wydatki?

Dni bez wydawania pieniędzy są zdecydowanie łatwiejsze niż robienie tego przez cały miesiąc, ale nadal mogą być pomocne, aby dać ci przedsmak tego, co może się wydarzyć, jeśli wydasz wyzwanie bez wydawania pieniędzy.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać dzień bez wydawania pieniędzy:

 1. Zaplanuj swój dzień z wyprzedzeniem – Wiedząc nawet z grubsza, co będziesz robić tego dnia, znacznie łatwiej będzie ci uniknąć pokusy wydawania pieniędzy.

  Na przykład, jeśli jest to dzień pracy, pamiętaj o zabraniu ze sobą lunchu.

  Zakupy spożywcze są w porządku, jeśli nie liczysz niezbędnych rzeczy w zamrożeniu wydatków, ale przygotuj listę zakupów, aby nie kupować niczego dodatkowego.

 2. Upewnij się, że masz pod ręką wystarczającą ilość jedzenia – Nic nie niszczy dnia bez wydawania pieniędzy szybciej niż zamawianie jedzenia na wynos, więc sprawdzanie, czy masz wystarczająco dużo pod ręką, aby przejść przez cały dzień (najlepiej z kilkoma poważnie oszczędne posiłki) jest ważne.

  Obejmuje to planowanie wszelkich posiłków, które być może będziesz musiał zjeść poza domem, takich jak ten, o którym właśnie wspomnieliśmy o zabraniu lunchu do pracy, a nawet przekąsek, które możesz chcieć zjeść, jeśli zamierzasz być w pobliżu.

 3. Zabierz na pokład całą rodzinę (lub nawet kilku przyjaciół) – Wsparcie moralne może być świetne, aby pomóc ci przetrwać dzień bez wydawania pieniędzy, ale pomaga również uniknąć wszelkich pokus.

  W końcu trudno będzie zobowiązać się do zamrożenia wydatków, jeśli twój partner nalega na wyjście na kolację tej nocy.

  Ponadto zaangażowanie znajomych może pomóc wam wszystkim połączyć swoje twórcze soki, aby wymyślić kilka bezpłatnych rzeczy do wspólnego zrobienia.

 4. Zwróć uwagę, ile pieniędzy oszczędzasz – Zapisywanie w aplikacji do notatek za każdym razem, kiedy normalnie wydałeś pieniądze – a najlepiej, ile zaoszczędziłeś – może to być świetną motywacją na koniec dnia, aby pokazać ci, że naprawdę możesz to zrobić.

  Może również pomóc we wdrażaniu lepszych nawyków związanych z wydatkami w dłuższej perspektywie.

  W końcu, jeśli udało ci się zaoszczędzić 30 $, nie wychodząc na brunch ze znajomymi w jedną niedzielę, dlaczego nie mógłbyś robić tego co drugą niedzielę od teraz?

 5. Nie traktuj tego jako wymówki, by wydawać więcej w dniach poprzedzających lub późniejszych – Dużym problemem związanym z dniami bez wydawania pieniędzy jest to, że niektórzy ludzie postrzegają to jako pretekst do nadkompensowania poprzedniego dnia.

  Alternatywnie, mogą ulec pokusie „nagrody”, wydając to, co zaoszczędzili w kilka dni po wyzwaniu.

  Problem polega na tym, że w rzeczywistości nie pomaga to w zmniejszeniu ogólnych wydatków, co jest głównym celem tego.

  Zamiast tego znacznie lepiej jest ocenić, ile zaoszczędziłeś i zobaczyć, jak możesz zmienić swoje nawyki związane z wydatkami w podobny sposób w dłuższej perspektywie.

 6. Znajdź bezpłatne alternatywy dla tego, co normalnie byś robił – Na przykład, jeśli zwykle płacisz za chodzenie na siłownię, idź pobiegać na zewnątrz lub znajdź bezpłatny trening w YouTube.

  Jeśli po pracy wybierasz się z przyjaciółmi na kieliszek wina, zaproś ich do domu, aby otworzyli butelkę, którą już kupiłeś.

  Prawie zawsze dostępne są bezpłatne alternatywy radykalnie obniżyć wydatki które mogą być równie zabawne, jak zwykłe plany.

Szukasz innych bezpłatnych opcji? Dlaczego nie spróbować:

Czy istnieje aplikacja do wyzwania bez wydawania pieniędzy?

Możesz po prostu użyć aplikacji do śledzenia nawyków, która pomoże Ci śledzić dni, w których z powodzeniem nie wydałeś żadnych pieniędzy, zamiast pobierać konkretną aplikację do wyzwań bez wydawania pieniędzy.

HabitBull jest do tego świetny, a jego darmowa wersja jest więcej niż wystarczająca do tego celu.

Jak to działa polega na dodaniu „nawyku”, który chcesz wdrożyć i jak często chcesz to robić.

Na przykład możesz łatwo skonfigurować go tak, aby zrobić cały miesiąc bez wydawania pieniędzy.

Ale możesz również dostosować to, powiedzmy, mieć dni bez wydawania pieniędzy trzy razy w tygodniu co tydzień.

Coś takiego może być lepsze, jeśli chcesz wprowadzić długoterminowe zmiany w swoich nawykach związanych z wydatkami.

Stamtąd po prostu zaznacz każdy dzień, w którym wydałeś lub nie udało Ci się nic wydać.

Aplikacja może również codziennie przypominać o zaznaczeniu tego i pokaże, jak sobie radzisz w poprzednich dniach i tygodniach, co jest świetną motywacją do wytrwania w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy.

(Działa to również dobrze w przypadku innych wyzwań związanych z oszczędzaniem, na przykład jako sposób śledzenia postępów w wyzwaniu ze 100 kopertami).

Co oznacza brak wydatków?

Podczas gdy niektórzy ludzie interpretują „niewydawanie” jako oznaczające całkowity brak wydawania pieniędzy, o wiele bardziej realistyczne jest zdefiniowanie go jako niewydawania pieniędzy na coś, co nie jest niezbędne.

Wydawanie pieniędzy na rzeczy takie jak artykuły spożywcze, mieszkania i usługi komunalne jest nieuniknione, więc podjęcie wyzwania bez wydawania pieniędzy, w którym nadal możesz wydawać pieniądze na te przedmioty, jest o wiele bardziej praktyczne.

Jednym z głównych problemów związanych ze zbyt ścisłym zdefiniowaniem zakazu wydawania pieniędzy, tak aby w ogóle nie wydawać pieniędzy, jest to, że narażasz się na porażkę.

Oznacza to, że kiedy starasz się żyć z ograniczonym budżetem, budżet ten musi obejmować przynajmniej część wydatków na rzeczy, których potrzebujesz.

Ale większość z nas może ograniczyć nasze wydatki na „potrzeby”, chociaż nie powinieneś tego całkowicie ciąć do końca życia, ponieważ jest to po prostu nie do utrzymania.

Jednak zobowiązanie się do tego przez krótki okres – na przykład miesiąc bez wydawania pieniędzy – może być świetne, jeśli chodzi o kontrolowanie wydatków.

Ostatnie przemyślenia na temat wyzwania bez wydawania pieniędzy

Kiedy musisz nacisnąć przycisk resetowania wydatków, wyzwanie „nie wydawaj” może ci w tym pomóc.

Chociaż nie jest to coś, co chciałbyś robić co miesiąc, ograniczenie wydatków na zaledwie 30 dni może być świetnym sposobem, aby zobaczyć, jak łatwo możesz przetrwać, ograniczając wszystkie te nieistotne zakupy.

Idealnie byłoby, gdybyś mógł wykorzystać te lekcje do swoich długoterminowych nawyków związanych z wydatkami.

Jeśli to wszystko brzmi trochę zniechęcająco, rozpoczęcie od tygodnia bez wydawania pieniędzy może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Ale kiedy już zanurzysz palce u stóp w tej puli, rozważ przedłużenie jej do 30-dniowego okresu bez wydawania pieniędzy.

W końcu z tymi pomysłami na nie wydawanie pieniędzy, jak sobie z tym poradzić, nie ma wątpliwości, że będziesz w stanie przetrwać miesiące bez wydawania pieniędzy w mgnieniu oka.

GOTOWY NA WIĘCEJ?

Dołącz do tysięcy subskrybentów i otrzymuj regularne wskazówki na swoją skrzynkę odbiorczą jak przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zaoszczędzić więcej pieniędzy – i przez ograniczony czas otrzymaj w prezencie nasz darmowy planer budżetu!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.

🔥 Zalecana:  Zoptymalizuj czynniki na stronie, aby poprawić swoje rankingi